Bromelain Nedir? Bromelain Faydaları Nelerdir?

 Bromelain Nedir? Bromelain Faydaları Nelerdir?

Doğal bir enzim olan bromelain faydaları listesini sizin için derledik. Bromelain doğal olarak ananas, elma ve papayada bulunur. Son zamanlarda ödem atma etkisi sayesinde popülerleşen bromelain ile ilgili bilgileri sizin için bir araya getirdik.

Bromelain nedir?

Bromelain, birçok hastalığa iyi gelen doğal bir enzimdir. En bilinen bromelain kaynağı, ananastır. Ananas C vitamini, potasyum, B1 vitamini ve manganez de içerir. Bromelain enzimi, top alanında iltihabı önlemek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre ödemi gidermesi ve kan pıhtılarını önlemesi gibi özellikleri de vardır. Peki bromelain faydaları nelerdir?

bromelain faydaları

Bromelain faydaları nelerdir?

Kanseri önler.

Yapılan araştırmalara göre bromleain enzimi, tümör hücresi oluşumunu engelleme ve apoptotik hücre ölümünü tetikleme gibi özelliklere sahiptir. Bu açıdan özellikle akciğer ve meme kanserine karşı koruma sağladığı tespit edilmiştir.

B17 Vitamini Nedir? B17 Vitamini İçeren Besinler Nelerdir?

Sindirime iyi gelir.

Bromelain enziminin en önemli özelliklerinden biri sindirime destek olmasıdır. Aldığımız besinlerin ve ilaçların vücut tarafından emilmesine yardımcı olur. Bağırsakları da koruduğu için kolon kanseri, kabızlık, ishal gibi bağırsak sorunlarına da iyi gelmektedir.

Sindirim Dostu Lif Kaynağı Yiyecekler Nelerdir?

bromelain faydaları

Alerjiye iyi gelir.

Astım ya da saman nezlesine bağlı olarak gelişen alerjiye iyi gelir. Özellikle solunum yolu rahatsızlıklarının sebep olduğu semptomları gidermede oldukça etkilidir.

Şifa Kaynağı Zencefil Faydaları Nelerdir?

Eklemleri rahatlatır.

Bromelain faydaları arasında iltihap giderici özelliğe sahip olması da vardır. Bu sayede kronik eklem ağrılarına iyi gelir.

B6 Vitamini İçeren Yiyecekler Nelerdir?

bromelain faydaları

Zayıflamaya yardımcı olur.

Yapılan araştırmalara göre yağ hücreleri üzerinde etkileri olduğu saptanmıştır. Aynı zamanda ödem ve toksinlerden arındırması sayesinde metabolizmayı hızlandırarak zayıflamayı kolaylaştırır.

Zayıflatan Vitamin ve Mineraller Nelerdir?

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!