Kilo Vermenin Kolay Yolları Nelerdir?

 Kilo Vermenin Kolay Yolları Nelerdir?

Aç kalmak, yasak yiyecekler listesi yapmak, şok diyetlere başlamak kilo vermek için doğru yolları değildir. Kilo vermenin kolay yolları olduğunu biliyor muydunuz?
file 20200608 176571 19id8u7

Kilo vermek için her zaman çok zor bir süreçten geçmek gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Zayıflamak için kendinizi aç bırakmak, halsizleşmek, yemek istediğiniz yiyeceklerden mahrum kalmak, şok diyetlerle bünyenizi sarsmak sağlığınız için yapacağınız en kötü yöntemlerdir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bunu bir takıntı haline dönüştürmemelisiniz. Daha sağlıklı beslenerek ve hayatınıza hareket katarak yavaş yavaş dilediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek için bu uygulanması son derece kolay olan yolları denemeye ne dersiniz?

Şok diyetler yapmayın.
İnternette gördüğünüz şok diyet listeleri sağlığınızı ciddi anlamda kötü etkiler. Kişinin kilosu, yaşı, hastalıkları fark etmeksizin son derece düşük kalorili şekilde hazırlanan bu listeleri uygulamak kilo kaybettirmek yerine sağlığınızı kaybettirir.
Market alışverişinizde değişiklikler yapın.
Haftalık olarak yaptığınız alışverişinizde aldığınız tüm besinleri bir gözden geçirin. Bu ürünler arasında paketli ürünler, şekerli, yağlı, yüksek kalorili gıdalar varsa bir sonraki alışverişinizde bunları almamaya özen gösterin. Eğer evinizde abur cuburlar, paketli gıdalar olmazsa tüketme isteğiniz de zamanla kaybolur. Karnınız kazındığında bir havuç ya da salatalık tüketerek sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.
Egzersiz yapmaya yavaş yavaş başlayın.
Eğer hareketsiz bir yaşantınız varsa kilo vermeyi karar verdiğiniz anda birden bire ağır bir sporla işe başlamanız yanlış olur. Bunun yerine 10 dakikalık hafif egzersizlerle başlayarak her hafta arttırarak ilerleyebilirsiniz. Yürüyüş bunun için en iyi başlangıç noktasıdır.
Yasak yiyecekler listesi yapmaktan kaçının.
Diyet yaparken mutsuz olunmasının en büyük sebeplerinden biri yasaklardır. Diyete başladığınızda birçok yiyeceğin yasak olduğunu düşünürseniz aklınızda hep o yasak yiyecekler dolanır durur. Bu yiyecekleri cazip hale getirmemek için yasaklamak yerine kontrollü bir şekilde tüketebilirsiniz. Kendinize hakim olamayıp çikolata yediyseniz sonraki günlerde sağlıklı beslenerek dengeyi sağlayabilirsiniz.
Dışarı çıkarken sağlıklı atıştırmalıkları yanınızda götürün.
Karnınız kazındığında her zaman fastfood yiyeceklere yöneliyorsanız aslında bunun çözümü son derece basittir. Yanınızda taşıyacağınız kuru yemiş ya da kuru meyvelerle bu açlık krizlerini kolayca kontrol altına alabilirsiniz.
Aç kalmayın.
Aç kalarak kilo vereceğinize inanıyorsanız bu fikrinizi en kısa zamanda değiştirmelisiniz. Aç gezdiğinizde birkaç kilo kaybediyor olsanız da aslında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almadığınız için günden güne daha sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz. Kilo kaybetmek için sağlığınızdan olmayın.
Günde 2 litre su için.
Birçok doktorun da yıllardır söylediği gibi su içmek vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Sağlıklı olmasının yanı sıra kilo kaybetmeye de etkisi son derece yüksektir. Ödem ve toksinlerden kurtulmak için sabah uyandığınızda bir bardak suya limon da damlatabilirsiniz.
Porsiyona dikkat edin.
Öğün atlamadan sağlıklı yemekleri yerken ne kadar porsiyon tükettiğinize mutlaka dikkat edin. Geniş tabaklar yerine daha orta boy tabaklar kullanın ve bir tabaktan daha fazlasını yememeye özen gösterin. Tıka basa doymadan da sağlıklı beslenmek mümkündür.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!