Kilo Verdiren Bitkiler ile Hızlı Kilo Verin

 Kilo Verdiren Bitkiler ile Hızlı Kilo Verin

Kilo verdiren bitkiler ile doğanın verdiği mucizelerden faydalanmak mümkün. Kilo vermek, ideal kilonuza ulaşmak ve güzel görünmek için birçok farklı yöntem deniyor olabilirsiniz. Ancak en doğrusu her zaman sağlığınızı ön planda tutmak olmalıdır. Mucizevi bitkiler ya da ilaçlar birden bire zayıflamanızı sağlamaz. Bahsedeceğimiz kilo verdiren bitkiler de diyet ve spor ile birlikte tüketildiğinde iyi sonuçlar verir. Bu açıdan bu bitkileri tüketerek durduğunuz yerde kilo verebileceğinizi düşünmek hata olur. Doğanın verdiği şifalı bitkiler, yağ yakmanın yanı sıra birçok rahatsızlığa da iyi geliyor. Önemli olan bu bitkilerin hangi vitamin ve mineralleri içerdiğini bilmektir. Diyet yapanlar için bitki çayları sıklıkla önerilir. Çünkü bu bitki çayları bitkilerden daha kolay bir şekilde faydalanmamızı sağlar. Metabolizmayı hızlandıran, yağ yakımını destekleyen kilo verdiren bitkiler listesine göz atmaya ne dersiniz?

kilo verdiren bitkiler

Kilo verdiren bitkiler hangileridir?

Yeşil çay

En bilinen kilo verdiren bitkiler arasında hiç kuşkusuz yeşil çay vardır. Yeşil çay, çok güçlü bir antioksidandır. Düzenli olarak yeşil çay tüketerek vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilirsiniz. Toksinlerden ve ödemlerden kurtulmak da yağ yakımının kolaylaşması anlamına gelir. Şişkinlik hissettiğiniz durumlarda 1 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz. Bağırsak sorunları yaşayanlar için de yeşil çay oldukça etkilidir.

Tarçın

Tarçın yalnızca güzel kokmakla kalmaz aynı zamanda yağ yaktırır. Tarçının en bilinen özelliği kan şekerini düzenlemesidir. Kan şekerini düzenlemesinin yanında metabolizmayı da hızlandırarak yağ yakımını destekler. Tarçının diyetlerde sıklıkla tavsiye edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de tok tutmasıdır. İştahınızı bastırmak ya da tatlı krizlerini atlatmak için tarçın tercih edebilirsiniz. Tozunu süt ya da yoğurda katarak tüketebileceğiniz gibi çubuk tarçını suyunuza ya da çayınıza da atabilirsiniz.

Maydanoz

Güçlü antioksidan olan bitkilerden biri de maydanozdur. Zayıflama konusunda etkileri şaşırtıcıdır. Ödemden kurtulmak ve yağ yakmak için tercih edilebilecek en iyi doğal şifa kaynaklarından biridir. Sıcak su ile demleyerek tüketebileceğiniz gibi kahvaltıda, salatalarda ya da ana yemeklerde de tüketebilirsiniz. Ancak maydanozun hamilelere önerilmediğini unutmamanız gerekir.

Mate Yaprağı

Son zamanlarda yeşil çaydan sonra popüler hale gelen bir diğer diyet çay ise mate çayı oldu. Mate yaprağı metabolizmayı hızlandırarak kolay bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Aynı zamanda uzun süre tok kalmak için de tercih edilebilir. Mate çayının etkisini en iyi şekilde görmek için düzenli olarak tüketmek gerekir.

Biberiye

Hem baharat olarak hem de çay şeklinde tüketebilen biberiye çayı zayıflama sürecini kolaylaştırır. Ödem atmayı sağlayarak şişkinlikten kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda sinir ve dolaşım sistemini de iyileştirerek kas ağrılarını giderir. Metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımının kolaylaşması için her gün bir fincan biberiye çayı içebilirsiniz.

Tere Otu

Sağlığa sayısız faydası bulunan tere otu, yağ yakmak için de birebirdir. Özellikle vücudu toksinlerden arındırmak için tüketebilirsiniz. Bu özelliklerinin yanı sıra şeker hastalığı, hazımsızlık, boğaz ağrısı, saç dökülmesi gibi sorunlar için de oldukça etkilidir. Kahvaltılarda ya da yemeklerde bir tutam tüketebilirsiniz.

Isırgan Otu

Kendiliğinden yetişen bir bitki olan ısırgan otu, aslında doğanın mucizelerinden biridir. İdrar söktürücü olması, şişkinliği ve ödemi yok etmesi dolayısıyla yağ yakması en bilinen özelliklerindendir. Diyet çayı yaparken bir tutam ısırgan otu da ekleyebilirsiniz.

Zencefil

Bağışıklığı güçlendirmesiyle bilinen zencefil de ödem atmayı sağlayan bitkilerden biridir. Diyet sürecinde tüketildiğinde kilo vermeyi kolaylaştırır. Hem taze olarak hem de toz şeklinde tüketebilirsiniz. Özellikle sindirim ve bağırsak sistemini koruyarak birçok rahatsızlığın önüne geçer. İdrar söktürücüdür ve aynı zamanda vücuttaki şişkinliği alır.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!