Ünlülerin Diyetisyenleri: Ünlüler Onlarla Zayıflıyor!

 Ünlülerin Diyetisyenleri: Ünlüler Onlarla Zayıflıyor!

Ünlülerin diyetisyenleri ile zayıflamaya ne dersiniz? Diyet yaparak zayıflamak en sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biridir. Ünlüler de formlarını korumak ve fazla kilolarından arınmak için ünlü diyetisyenler ile birlikte sıkı diyetler yapmayı tercih ediyor. Ünlülerin diyetisyenleri herkes tarafından tanınan ve başarılı bir şekilde kilo verdiren isimlerden oluşuyor.

Kilo vermek, formda kalmak, fit görünmek için disiplinli bir diyet listesi ile yola devam etmek en doğru tercihlerden biri. Sık sık duyduğumuz farklı diyet programları aslında alanında son derece başarılı diyetisyenler tarafından oluşturuluyor. Diyet listelerinden bahsederken bu listelerin ardındaki isimlerden de söz etmekte fayda var. Ünlülerin diyetisyenleri listesine yakından bakmaya ne dersiniz?

ünlülerin diyetisyenleri

İşte Ünlülerin Diyetisyenleri!  5 Ünlü Diyetisyen

5) Dr. Ender Saraç

Diyetisyen dendiğinde akla ilk gelen ünlü isimlerden biri Ender Saraç’tır. 1959 yılında İzmir’de dünyaya gelen Saraç, evli ve 3 çocuk babasıdır. 1989 ve 1995 yılları arasında birçok ülkede ayurveda eğitimleri almıştır. 1994 yılında kendi sağlık merkezini kurarak sağlık ve diyet hizmeti vermeye başlamıştır. Sağlık merkezinin yanı sıra yazdığı birçok kitap ile zayıflamak isteyenlere çeşitli bilgiler verir. Bunlarla birlikte televizyon programlarında da sağlık ve zayıflama konularında insanları aydınlatmaya devam etmektedir. Saraç’ın birçok farklı diyet listesini uygulayarak kilo verebilirsiniz.

4) Dr. Gürkan Kubilay

Televizyon programlarıyla insanlara diyet ve zayıflama ile ilgili bilgiler veren Dr. Gürkan Kubilay, 1962 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İç hastalıkları uzmanı olarak mezun olduktan sonra akupuntur üzerine eğitim almıştır. 1993 yılından itibaren ise obezite tedavisi üzerine yoğunlaşmıştır. Televizyon programlarında sağlıklı beslenme ve diyet ile ilgili pratik bilgiler vermesiyle tanınır hale gelmiştir.

3) Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

1943 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Karatay, iç hastalıkları dalında uzmanlığını tamamladıktan sonra yurtdışında çeşitli alanlarda eğitim almıştır. Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Ana Bilim Dalları’nda öğretim üyesi olan Karatay, aynı zamanda Karatay Diyeti’nin öncüsüdür. Yazdığı kitap ile birçok kişiye ilham olan Karatay, televizyon programlarında da sağlıklı beslenme üzerine bilgiler vermektedir. Ekmek tüketimini kesmek üzerine yaptığı açıklamalar üzerine tepki çekse de birçok ünlünün tercih ettiği diyetisyenlerden biridir.  

2) Taylan Kümeli

1962 yılında Ankara’da dünyaya gelen Talan Kümeli, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmasının ardından ODTÜ Gıda Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Birçok hastanede ve gıda firmasında kurumsal diyetisyen olarak çalışan Kümeli, 1999 yılında kendi merkezini kurarak beslenme ve diyet alanında danışmanlık vermeye başlamıştır. Sentez Diyeti kitabı ile kendi geliştirdiği diyet yöntemini sunmuştur. Yaptığı klinik çalışmalarla birçok ödül almıştır.

1) Dr. Gönül Ateşsaçan

1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Gönül Ateşsaçan, “4 boyutlu güzellik” kavramını ortaya atmıştır. Zayıflamanın ve sağlıklı olmanın temelinde fizik, zihin, ruh ve duygular arasında denge olması gerektiğini savunur. “Neden Açım, Neden Şişmanım” adlı kitabının ardından “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabını yazmıştır. Aristo diyeti ile birçok kişinin daha sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğini göstermiştir. Ünlülerin birlikte çalıştığı bir diyetisyen olmasının yanı sıra birçok televizyon programında da Aristo Diyeti’nin inceliklerinden bahsetmektedir.

aristo diyeti 1
Dr. Gönül Ateşsaçan ile zayıflama

Aristo Diyeti yalnızca bir diyet değil bir yaşam tarzıdır. Beslenme kültürünün değişime uğramasıyla daha sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkündür.

Aristo diyeti nedir?

Gönül Ateşsaçan’ın öncüsü olduğu Aristo Diyeti, kişinin genetik yapısı ve yaşam tarzına göre özel olarak oluşturulmuş bir beslenme programıdır. Kısa süreli bir diyet programı değil, bir yaşam tarzıdır. Aristo diyeti ile hızlı ve kalıcı kilo vermek mümkündür. Gönül Ateşsaçan’ın ortaya attığı “4 boyutlu güzellik” kavramını Aristo Diyeti ile hayatınıza adapte edebilirsiniz. Bu beslenme programı ile beslenme alışkanlıklarınız değiştiğinde hem fazla kilolardan kurtulabilir hem de ruhsal ve fiziksel olarak dengede kalabilirsiniz.

dr gonul atessacan ile aristo diyeti

Aristo diyeti, bitkisel bazlı beslenmeyi temel alır. Tekdüze bir beslenmeyi tercih etmez. Çoğunlukla vegan, bazen protein içerikli bazen detoksların olduğu bir programdır. İlk ay kilonuzun %10’unu Aristo diyeti ile rahatlıkla ve kalıcı olarak verebilirsiniz. Kişinin yaşı, hastalıkları, alerjileri, hassasiyetleri göz önünde bulundurularak ona özel bir diyet listesi çıkarılır. Bu sayede kişinin neden kilo veremediği saptanır ve daha hızlı yağ kaybetmesi için bir diyet programı hazırlanır. Herkesin kilo verememe sebebi farklıdır. Bu sebeple Aristo Diyeti’nin başarıya ulaşmasının en önemli sebebi kişiye özel bir çalışma yapılmasıdır.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!