Şok Diyetler İle Hızlı ve Kalıcı Zayıflama

 Şok Diyetler İle Hızlı ve Kalıcı Zayıflama

Hızlı ve şok diyetler ile kısıtlı zamanda çok iyi sonuçlar alınabilir. Bu diyet programları kısa süreli ve son derece etkilidir. Yazın tatile gitmeden önce, düğün öncesi ya da mezuniyet balosuna hazırlanırken hızlı bir şekilde incelmek daha şık görünmek için tercih edilir. Şok diyetlerinin birçok farklı versiyonu olsa da kendiniz için en doğrusunu bulmak ve bir uzmanın desteğiyle uygulamak en doğru yöntemdir. Şok diyet listeleri tek bir besine ya da besin grubuna odaklandığı için kısa sürelidir. Bu diyetleri bir haftadan uzun süre yapmak bazı sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

Kısa süreli ama etkili olan şok diyetlerin tek amacı kısa sürede mümkün olduğunca çok kilo verdirmektir. Bu nedenle şok diyetler 500 ile 1000 kalori arasında kalori alınmasını sağlayan son derece düşük kalorili bir beslenme programıdır. Düşük kalorili beslenme sebebiyle harcanan kalori daha fazla olduğu için kilo kaybı gerçekleşir. Bu süreçte hafif egzersizler de yaparsanız çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Peki hangi şok diyetler hızlı ve kalıcı kilo vermeyi sağlar?

şok diyetler

İşte hızlı kilo verdiren şok diyetler listesi!

Patates diyeti

Her ne kadar diyetlerde patates tüketilmesi sakıncalı olarak bilinse de aslında pişirme şekline göre değişiklik gösterir. Bu nedenle patates diyeti ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Patates diyetinde elbette patates kızartması tüketilmez. Bu diyet programı süresince haşlanmış patates tüketilmelidir. Patatese yağsız yoğurt da eşlik eder. Yoğurdun da yağ yakma özelliği sayesinde kilo vermek kolaylaşır. Patates lif bakımından zengin bir sebze olduğu için uzun süre tok tutar.  Bu yüzden bu şok diyeti yapmak diğerlerine göre çok daha kolaydır. Patates tek başına tüketildiğinde de düşük kalorilidir. Bu açıdan yağ, tuz ve soslar kullanmadan tüketildiğinde diyete herhangi bir zararı yoktur.

Patates diyeti listesi

1.gün

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 kase yoğurt

2.gün:

Kahvaltı: 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 1 kase yoğurt

3.gün:

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt

Elma diyeti

3 günde 3 kilo verdiren bir diğer şok diyet de  elma diyetidir. Lifli bir sebze olan elma diyeti bağırsakların çalışmasını sağlar. Bu sayede vücuttaki ödem de gitmiş olur. Aynı zamanda elma düşük kalorilidir. 3 gün boyunca yapılacak bu şok diyet ile hızlı kilo verebilirsiniz. Elma diyeti vücuttaki ödemi de attırdığı için hızlı bir şekilde hafifleme hissetmek mümkündür. Ancak elma diyetini 3 günden fazla yapmak sakıncalıdır. Bu diyeti yaparken bol bol su içmeyi, yeşil çay tüketmeyi, işlenmiş gıdalardan uzak durmayı da ihmal etmeyin.

Elma diyeti listesi (3 gün boyunca tekrar edilecek)

Sabah: 1 fincan sade kahve, elma rendelenmiş, yağsız süt ile pişirilmiş yulaf lapası
Ara öğün: 1 fincan yeşil çay, 2 adet ceviz ya da fındık
Öğlen: 1 kase yağsız yoğurt içine 2 çay kaşığı tarçın, 2 adet yeşil elma
Ara öğün: 1 adet yeşil elma, 2 adet ceviz ya da fındık
Akşam: 2 adet yeşil elma, 1 kase yağsız yoğurt içerisine 2 çay kaşığı tarçın
Ara öğün: 1 adet yeşil elma

Aristo Diyeti

Hızlı ve kalıcı kilo vermenin en sağlıklı yolu Aristo diyetidir. Tek bir besine odaklanan şok diyetleri yapmak istemiyorsanız hem kısa sürede kilo kaybetmenizi sağlayacak hem de aç kalmadan sağlıklı olmanızı sağlayacak bir diyet programı olan Aristo diyetini yapabilirsiniz. Gönül Ateşsaçan’ın öncülüğünde olan Aristo Diyeti, bedeni temizleyerek hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeyi sağlamaktadır.

dr gonul atessacan ile aristo diyeti

İlk 10 gün boyunca hayvansal gıdalar ve glutenli besinler kesinlikle tüketilmez. Böylece beden yenilenir ve temizlenirken kilo kaybı gerçekleşir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenildiğinde bağırsaklar rahatlar ve böylece hafifleme gerçekleşir. Aristo diyetinde miktar, kalori ya da porsiyon hesabı yapılmadığı için aç kalmak imkânsızdır. 10 gün sonrasında haftada bir ya da iki kere hayvansal ya da glutenli gıda tüketilebilir. Aristo diyeti tek tip beslenmeyi önermez. Bol sebze ve meyve, kuru baklagiller, kuru yemişler, yeşil çay, bol su tüketimi ve tahıl grubu besinlerle aç kalmadan kilo vermek mümkündür.

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!