Patates Nasıl Haşlanır? Patates Haşlama Püf Noktaları

 Patates Nasıl Haşlanır? Patates Haşlama Püf Noktaları

Sizin için patates nasıl haşlanır sorusuna ayrıntılı bir cevap hazırladık. En sevilen sebzelerden biri olan patates, B ve C vitamini bakımından zengindir. Birçok farklı tarifte kullanılan çok yönlü bir yiyecektir. Her mevsim tüketilebilir ve diyet tariflerde de yer alır. Tok tutması sayesinde de diyet yapanlar için kurtarıcıdır. Diyetlerde tüketilen şekli ise haşlamadır. En sağlıklı ve besleyici versiyonu haşlama şeklinde pişirilmişidir. Biz de sizin için patates nasıl haşlanır sorusunu yanıtladık.

patates nasıl haşlanır

Haşlanmış Patates Diyeti Nasıl Yapılır? Haşlanmış Patates Diyeti Listesi

Patates kaç dakikada haşlanır?

En merak edilen sorulardan biri de patatesin kaç dakikada haşlanacağıdır. Kabuklarını tamamen soyduğunuz bir bütün patatesi 30 dakika haşlamanız yeterlidir. Eğer küp küp doğradıysanız ya da küçük boy patates kullandıysanız 15 dakika haşlayabilirsiniz. Püre için haşlıyorsanız ise kabuklarını soyup doğradığınız patatesleri 20 dakika pişirmeniz gerekir.

Patates kabuklarıyla birlikte haşlandığında daha uzun sürede pişer. Düdüklü tencerede haşlamak isterseniz 10 dakika yeterli olacaktır.

patates nasıl haşlanır

Haşlanmış Patates Kaç Kalori? Haşlanmış Patates Besin Değeri

Patates nasıl haşlanır?

Gelelim patates nasıl haşlanır sorusuna.

  1. Öncelikle patatesleri güzelce yıkayın. Patateslerin çoğu üzerinde toprak taşır. Bundan iyice arındırmalısınız.
  2. Zamanınız yoksa kabuklarıyla birlikte yalnızca ortadan ikiye bölerek haşlayabilirsiniz. Zamanınız varsa kabuklarını soyun ve gelişigüzel bir şekilde doğrayarak tencereye atın.
  3. Haşlama suyunu patatesin üzerini geçecek kadar koymanız yeterlidir.
  4. Haşlama sırasında bir tutam tuz eklerseniz daha lezzetli bir şekilde haşlanır.
  5. Eğer patateslerin üzerine sıcak su dökerseniz daha kısa sürede haşlanır.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!