Neden Kilo Veremiyorum? Kilo Verirken Yapılan Hatalar

 Neden Kilo Veremiyorum? Kilo Verirken Yapılan Hatalar

Kilo verme sürecinde birçok kişi neden kilo veremiyorum sorusuyla baş başa kalır. Az yemek yiyor, düşük kalorili besleniyor, hareket ediyor olmanıza rağmen tartıda bir değişiklik görememek motivasyonunuzu sarsar. Ancak her şeyi doğru yapıyor gibi görünseniz de yaptığınız bazı hatalar kilo vermenizi engelliyor olabilir. Peki nedir bu hatalar?

İşte neden kilo veremiyorum sorusuna verilebilecek cevaplar!

neden kilo veremiyorum

Düşük Proteinli Beslenme Nedir? Düşük Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Yanlış Diyet Planı

Size uygun olmayan, internette gördüğünüz herhangi bir diyet planını uygulamaya çalışıyorsanız başarısız olabilirsiniz. Çünkü diyet planları kişiye özel bir şekilde hazırlanmalıdır. Bunun için bir beslenme uzmanına başvurmak en doğru seçim olacaktır.

Beslenme Alışkanlıkları

Eğer sağlıksız beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmezseniz kilo vermeniz zorlaşır. Bir öğün sağlıklı beslenip diğer öğün sağlıksız besleniyorsanız ilerleme sağlayamazsınız.

Porsiyon Kontrolü

Sağlıklı besinler tüketiyor olsanız bile kilo veremiyorsanız belki de porsiyon kontrolü yapmanız gerekiyordur. Besinler ne kadar sağlıklı olursa olsun fazlasını tüketmek kilo vermenizi engeller. Kaloriyi düşük tutmak için porsiyonunuzu küçültmelisiniz.

Düşük Kalori Yanılgısı

Düşük kalorili besinler tükettiğiniz halde kilo veremiyorsanız belki de bu algınızı değiştirmelisiniz. Sadece çok düşük kalorili besinleri tüketmek doğru değildir. Önemli olan sağlıklı beslenmektir. Herkesin alması gereken kalori miktarı farklıdır. Bunun için düşük kalorili beslenilmesi de kilo vermeyi garantilemez.

neden kilo veremiyorum

Yetersiz Su Tüketimi

Neden kilo veremiyorum sorusunun cevabı yeterince su içmemek de olabilir. Diyet yaptığınız halde yeterince su tüketmiyorsanız da kilo verememe ihtimaliniz vardır. Su tüketimi son derece önemlidir.

Aktif Bir Yaşam Tarzı

Diyetinizin işe yaraması için mutlaka hareket etmelisiniz. Eğer hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa bunu değiştirerek tartıda farkı görebilirsiniz. Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi kendinize uygun egzersizlerle hareket miktarını arttırabilirsiniz.

Uyku Düzeni

Çoğu kişi bunu bilmese de yetersiz uyku da kilo vermenin önünde engeldir. Düzenli ve yeterli uyku uyuyarak diyet sürecinizi destekleyebilirsiniz.

Sabırsızlık ve Motivasyon:

Sabırsız bir şekilde hızlı kilo vermeyi istiyorsanız ve neden kilo veremiyorum diyorsanız bu düşüncenizi değiştirmelisiniz. Çünkü kilo verme süreci uzundur. Uzun sürede vereceğiniz kilo çok daha kalıcı olacaktır. Bu nedenle sabırsızlık göstermeden iradeli ve motive şekilde diyet ve spor yapmaya devam etmelisiniz.

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!