Kişiye Özel Diyet Programı İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

 Kişiye Özel Diyet Programı İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Kişiye özel diyet programı, bir diyetin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için son derece önemlidir. Kişiye özel olarak hazırlanan bir beslenme programının en önemli amacı, kişinin beslenme alışkanlıklarını değiştirmek olmalıdır. Aynı zamanda diyet yaparken açlık, mutsuzluk, halsizlik, stres yaşamayacak şekilde düzenlenmelidir. Bir diyetin başarılı olması için diyetin monotonlaşmaması, dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırması, kişiyi motive etmesi ve keyifle sürdürülmesine bağlıdır. Herkes aynı diyeti uygulayamaz, uygulasa bile herkes aynı sonucu alamaz. Bu nedenle herkesin kendine özel bir diyet programını uygulaması sağlıklı kilo vermesi açısından önem taşır.

Diyet, ciddiye alınması gereken bir şeydir. Bu nedenle kilo vermek isteyen birinin uygulayacağı diyet kendisine özel olarak planlanmışsa başarıya ulaşır. İdeal kilonuza ulaşmak istiyorsanız siz de kişiye özel diyet programı tercih ederek bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

kişiye özel diyet programı

Neden Kişiye Özel Diyet Programı?

Sağlıklı ve ideal kiloda olmanın en önemli şartı dengeli ve sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve minerallerin alınması gerekir. Yetersiz beslenme kilo vermeyi sağlamadığı gibi bazı hastalıklara da sebebiyet verir. Çünkü yetersiz beslenme vücut işlevlerini olumsuz yönde etkiler. Aynı zamanda yetersiz beslenme, metabolizmanın hızını yavaşlatır. Bu da kilo vermenin önünde en büyük engeldir.

Kişiye özel diyet programı tercih edilmesinin en önemli sebebi herkes metabolizma hızının farklı olmasıdır. Cinsiyet, boy, yaş, kilo, fiziksel aktivite seviyesi, hormonal durumlar, beslenme alışkanlıkları ve hayat tarzı gibi tüm unsurlar metabolizma hızını faklılaştırır. Erkeklerle kadınların kas oranının birbirinden farklı olması bile kişiye özel diyet programının gerekliliğini gösterir. Bu açıdan herkesin ihtiyaç duyduğu enerji miktarı da farklılık gösterir. Aynı şekilde sahip olunan hastalıklar da farklı beslenme şekillerini gerektirebilir. Örneğin kalp ve damar hastalığına sahip bir kişinin protein bakımından zengin bir diyet yapması doğru değildir. Kilo kaybetmenin asıl amacı sağlıklı olmaksa, bunu en sağlıklı yoldan yapmak gerekir.

Aristo Diyeti ile Kişiye Özel Diyet Listesi

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için bu süreci iyi planlamanız gerekir. İnternette önünüze çıkan herhangi bir diyet listesini uygulamak kısa vadede sonuç verse de uzun vadede sonuçları kalıcı olmaz. Bu nedenle birden fazla diyet denediğiniz halde sonuca ulaşamadıysanız bu sefer daha farklı bir planlama yapabilirsiniz. Diyetlerde başarısız olmanız sizden kaynaklanmaz. Bu o diyetin size uygun olmadığını gösterir. Bu nedenle motivasyonunuzu kaybetmeden kendinize uygun bir diyet programı ile kilo verme sürecine yeniden başlamalısınız.

dr gonul atessacan ile aristo diyeti

Sağlıklı kilo vermeyi destekleyen bir diyet programı olan Aristo Diyeti de kişiye özel şekilde planlanır. Kısa süreli bir diyet olmaması sayesinde verdiğiniz kilolar kalıcı olarak hayatınızdan uzaklaşır. Aç kalmadan, hızlı ve kalıcı kilo vermek Aristo Diyeti ile mümkündür. Aristo diyeti tamamen kişiye özel hazırlandığı için monotonlaşmaz, sevdiğiniz yiyeceklerle dolu olur ve en önemlisi de keyifle sürdürebilirsiniz. Aristo diyetinin en önemli faydalarından biri de sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmasıdır. Size özel olarak hazırlanan diyet listelerini uygulamak hem sizin için kolay hem de sağlıklı olacaktır. Keyifle hazırladığınız öğünleri tüketirken kendinizi diyet yapıyor gibi hissetmezsiniz. İşte bu durum hayatınız boyunca sağlıklı beslenmenizi sağlar.

Aristo diyeti yapmak isteyenlere bir genetik testi uygulanır. Bu test sonucunda alerjiler, vitamin ve mineral eksiklikleri, hassasiyetler ortaya konarak neden kilo veremediğinizin sebepleri anlaşılır. Aynı zamanda yaş, cinsiyet, kilo, boy, vücut kitle endeksi, metabolizma hızı gibi birçok unsur da göz önünde bulundurularak kişiye özel bir diyet programı hazırlanır. Bu programa uyulduğunda her geçen gün kilo kaybettiğinizi fark edersiniz.

aristo diyeti

Dr. Gönül Ateşsaçan ile zayıflama

Aristo diyeti bitkisel bazlı bir beslenme programıdır. Sürekli hayvansal besin tüketen ve bu besinler olmadan doyamayacağını söyleyen pek çok kişi Aristo Diyeti sayesinde bitkisel bazlı beslenmeyi keşfetmiştir. İlk 10 gün boyunca hayvansal ürün tüketilmeyecek şekilde bir diyet listesi oluşturulur. Sonraki zamanda sınırlı olarak hayvansal besin tüketmek serbesttir. Ancak bitkisel beslenmenin hem fiziksel hem de zihinsel olarak hafif hissetmesi beslenme alışkanlıklarınızın da değişmesini sağlar. Size özel olarak hazırlanmış diyet listesi her hafta güncellenir. Porsiyonlarınızı ya da hangi besinlerin yer alması gerektiğiyle ilgili yönlendirmeler yapabilirsiniz. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın danışmanlığında her geçen gün ideal kilonuza yaklaşır ve sağlıklı bir yaşam için yeni alışkanlıklar kazanırsınız.

 

 

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!