En İyi Diyet Programları ile Sağlıklı Kilo Verin

 En İyi Diyet Programları ile Sağlıklı Kilo Verin

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız en iyi diyet programları listesine göz atmadan uygulamaya geçmeyin! Fazla kilolarınızdan kurtulmak için çeşitli diyet programlarını uyguluyor ancak sonuç alamıyorsanız belki de kendinize uygun programı bulamıyorsunuz? Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doğru diyet listeleri arasından seçim yapmak oldukça önemlidir. Bir diyet listesini uygulamadan önce kendi yaşam tarzınıza uygun olup olmadığına, ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri alabileceğiniz besinleri içerip içermediğine ve dengeli beslenme sunup sunmadığına dikkat etmeniz gerekir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için etkili diyet programlarını tercih etmelisiniz. Sayısız diyet programı olsa da en iyilerini uygulamak her zaman daha iyi sonuç almanızı sağlar.

en iyi diyet programları

En İyi Diyet Programları

Peki sağlıklı kilo verdiren en iyi diyet programları hangileridir? İşte sizin için seçtiğimiz diyetisyenlerin diyet programları;

İsveç Diyeti

Son dönemin en popüler diyetlerinden biri olan İsveç diyeti, hızlı ve kalıcı kilo vermek için tercih edilebilir. Birçok hastalığın tedavisi için de tercih edilen bir beslenme programıdır. İsveç diyeti katı kurallara sahip bir diyet gibi görülse de aslında kısa sürede adapte olunabilir. İsveç Diyeti’nde karbonhidrat alımını sınırlandırmak ve sebze ile et tüketmek önemlidir. Sebze yemekleri ile birlikte et tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bu diyetin en önemli özelliği metabolizmayı şoka uğratarak hızlı bir şekilde kilo verilmesini sağlamasıdır. Ciddi sağlık problemleriniz varsa bu diyet sizin için zorlayıcı olabilir. İsveç diyeti düşük kalorili beslenmeyi temel alır.

Akdeniz Diyeti

Akdeniz ve Ege bölgesinin yemek kültürünü taşıyan Akdeniz Diyeti de sağlıklı bir şekilde kilo vermek için tercih edilebilecek en iyi diyet programlarından biridir. Taze sebze ve meyvelerin başrolde olduğu bu diyet programında zeytinyağı da önemli rol oynar. Bol zeytinyağlı sebze yemekleri, baharatlar, taze meyveler, deniz ürünleri, tahıl grubu besinlerin tüketildiği bu diyeti yapmak aslında kolaydır. Bu diyette kırmızı et tüketimi sınırlandırılmalıdır. Kırmızı et yerine balık gibi deniz ürünleri daha çok tüketilir. Yulaf, esmer pirinç, keten tohumu gibi tahıl grubu besinler hem salatalarda hem yemeklerde bol bol kullanılır. Akdeniz diyeti, pişirme yöntemi bakımından da farklıdır. Haşlama yöntemi genellikle tercih edilir. Sebzelerin az pişmiş olması vitamin ve minerallerinin ölmemesini sağlar.

Alkali Diyet

Bir diğer sağlıklı diyet programı da Alkali diyettir. İşlenmiş gıdaların kesinlikle tüketilmediği bir diyet listesidir. Bu diyette de önemli olan taze meyve ve sebzelerdir. Vücudun pH dengesini bozmayacak yiyecekler tercih edilmelidir. Bu diyet listesinde yer alan besinler tüketilerek vücudun pH dengeis sağlanır ve böylece asit üretimi azalır. Doğal besinler tüketerek bunu elde etmek mümkündür. Yemeklerde zeytinyağı ve kaya tuzu tercih edilmelidir. Bol sebze ve meyvelerin yanı sıra ara öğünlerde kuru yemiş ve kuru meyveler yenilmelidir. Bol sirke ve limonlu salatalar, yeşil çay ve protein miktarı yüksek bakliyatlar tüketilebilir. Bu diyette rafine şeker tüketimi kesinlikle yasaktır.

Aristo Diyeti ile Zayıflama

“Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” adlı kitabıyla Aristo Diyeti’nin inceliklerini anlatan Gönül Ateşsaçan, güzelliğin, yalnızca kilo vermekle ilgili değil zihin, fizik, ruh ve duyguların denge içinde olmasıyla elde edilebileceğini savunur. Aristo Diyeti’nin de asıl amacı budur. Yediklerimiz yalnızca kilomuzu değil nasıl hissettiğimizi ve nasıl düşündüğümüzü de etkiler. Bu açıdan bitkisel bazlı beslenmeyi temel alan Aristo Diyeti ile hem zihinsel hem fiziksel hem de duygusal olarak hafif hissetmek mümkündür.

aristo diyeti

Dr.Gönül Ateşsaçan’ın öncüsü olduğu Aristo Diyeti de sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için tercih edilebilecek en iyi diyet programlarından biridir. Aristo Diyeti vegan beslenmeyi temel alır. Bitkisel bazlı beslenme sayesinde çok daha hızlı ve kalıcı kilo vermek mümkündür. Aristo Diyeti’nin en önemli özelliklerinden biri ise tamamen kişi özel olarak hazırlanmasıdır. Yapılan genetik testi sayesinde kişinin vücudundaki hastalıklar, alerjiler, eksiklikler ortaya konur. Böylece kilo verememe nedeni de saptanmış olur. Tüm bunlar ve kişinin yaşı, kilosu, yaşam tarzı göz önünde bulundurularak kişiye özel bir diyet listesi oluşturulur.

aristo diyeti 1

Dr. Gönül Ateşsaçan Aristo Diyeti Nedir?

Vegan beslenmeye dayalı olan bu diyet listeleri ile aç kalmadan kilo vermek mümkündür. İlk günden itibaren hafif hissedilen Aristo Diyeti ile yalnızca fiziksel olarak değil ruhsal ve zihinsel olarak da rahatlama hissedilir. Çiğ sebze ve meyvelerin, bakliyatların, kuru yemişlerin ve tahıl grubu besinlerin baş olde olduğu bu diyet listesi ile aç kalmadan kolayca kilo verilir. Haftada bir ya da iki gün detoks yapılarak vücuttaki toksinler atılır. Böylece ödem de gideceği için hızlı bir kilo verme gözlemlenir. Aristo Diyeti ile 3 haftada kilonun %10’unu vermek mümkündür. Bu diyet ile zayıflama geçici değil kalıcıdır. Kısa süreli bir diyet programı olmadığı için yaşam boyu uygulanabilir sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırır. Aristo Diyeti ile kilo veren takipçimizin zayıflama hikayesi size bu konuda ilham verebilir. Diğer diyet programlarını görüntülemek için tıklayın

 

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!