Sibelcan Kabak Çorbası Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır?

 Sibelcan Kabak Çorbası Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır?

Sibel Can kabak çorbası diyeti oldukça ilgi çekiyor. Fazla kilolarından bu sayede kurtulan ünlü şarkıcı, diyet listesini herkesle paylaşarak zayıflamak isteyenlere destek oldu. Kendisi bu diyet programı sayesinde 20 kilo vermeyi başarmıştır. Peki, Sibel Can kabak çorbası diyeti nedir? Listede neler bulunuyor?

sibel can in yillar once sunnet dugununde 13298167 9935 amp

Sibel Can Kabak Çorbası Diyeti Hakkında Bilgi

Sibel Can’ın uygulamış olduğu kabak çorbası diyet programı genel olarak kabak yoğunluklu bir diyet listesine hâkimdir. Elbette listede farklı türlü besin kaynakları da yer alıyor. Fakat en dikkat çeken ve zayıflamaya yardımcı olan etken kabak çorbası yemeğidir. Hiç aç kalmayarak zayıfladığını belirten Sibel Can, bu diyete ek olarak 1 saat yürüyüş veya yüzme faaliyetini gerçekleştirilmesi gerektiğini de eklemiştir.

Sibel Can Kabak Çorbası Diyeti Listesi

Sibel Can’ın uygulamış olduğu diyet listesinde yer alan besinler şunlardır;

  • 1 adet ince dilim siyah ekmek.
  • Haşlanmış sebze.
  • 1 tane yeşil elma.
  • 1 bardak diyet süt.
  • 1 kâse diyet yoğurt.
  • 1 orta boy kâse müsli.
  • Sınırsız kabak çorbası.
  • Tarçın.
  • Izgara somon.

Sibel Can kabak çorbası diyeti listesi bu şekilde belirlenmiştir. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken yasaklı besinler ise kola, tuz ve tatlı şeklindedir.

5e75bc820f2544046c343589

Sibel Can Kabak Çorbası Diyeti Uygulaması

Diyet listesinin uygulaması şu şekilde gerçekleşiyor;

Sabah

1 adet yeşil elma fırın içerisinde pişiriliyor. Yeneceği zaman üstüne tarçın konarak tüketiliyor. Yanına küçük bir bardak diyet süt veya iki kaşık diyet yoğurt eşliğinde bir küçük kâse müsli veriliyor.

Öğlen

Öğlen yemeğine sıra geldiğinde kabak çorbası ve 1 dilim siyah ekmek tüketiliyor. İstendiği takdirde kabak çorbasına limon konabilir.

Akşam

Akşam vaktinde ise 1 tabak haşlanmış sebze ile 1 parça ızgara somon veriliyor.

Sibel Can Kabak Çorbası Diyeti Sırrı

Sibel Can kabak çorbası diyeti bünyesinde ufak bir sır bulunuyor. Bu sır ise kabak çorbası odaklıdır. 4 adet kabak, rendelenmiş 2 adet domates, 1 demet nane, 1 demet maydanoz, 1 demet dereotunu birlikte yeteri kadar su içerisinde kaynatın.

Bu hazırlamış olduğunuz karışımı daha sonra mikserden geçirin. Karnınız ne zaman acıkırsa hazırladığınız kabak çorbasını içmekte özgürsünüz. Baharat serbest ama tuz ve yağ kesinlikle yasak. Tüm bunlara ek olarak günde 2,5 litre su tüketimi gerekiyor.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!