Muz Diyeti İle 3 Günde Hızlı Kilo Verebilirsiniz.

 Muz Diyeti İle 3 Günde Hızlı Kilo Verebilirsiniz.

Muz diyeti, metabolizmanızın hızlanmasını ve dolayısıyla daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Şok diyetler, kısa sürede kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği diyet türlerinden biridir. Şok diyetlerin en önemli özelliği kısa süre uygulanmasıdır. Bu diyet gibi diğer şok diyetler de vücuttaki toksinlerin ve ödemin atılması ve metabolizmanın hızlanması sebebiyle birkaç kilo vermeye yardımcı olur. Katılacağınız bir davet için, düğününüz için ya da herhangi bir nedenle hızlı bir şekilde birkaç kilo vermek istiyorsanız siz de muz diyeti yapabilirsiniz. Bu diyeti yaparak daha hafif ve ince hissedebilirsiniz. Ancak kalıcı ve sağlıklı kilo vermek için sağlıklı bir beslenme programına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Muz, protein ve lif açısından oldukça zengin olduğu için muz diyeti yaptığınızda metabolizma hızınız artar. Muzun bir diğer özelliği ise uzun süre tok tutmasıdır. Tok kaldığınız için çok fazla yemek yemez ve fazla kalori almazsınız. Vitamin ve mineral açısından da zengin bir meyve olan muz aynı zamanda enerji de verir. İçeriğinde bol miktarda A, C, E ve K vitaminleri ile magnezyum, sodyum, potasyum, protein ve lif vardır. Muz, sindirimin kolaylaşmasını sağlar ve bu sayede yemeklerden sonra oluşan şişkinliğin yok olmasını sağlar. Zayıflamak için tercih edilebilecek en iyi besinlerden biridir.

muz diyeti

Muz diyeti nasıl yapılır?

Muzun diğer meyvelere göre daha doyurucu ve tok tutucu olmasının en büyük sebebi lif bakımından zengin olmasıdır. Muzda %74 oranında su bulunmaktadır. Karbonhidrat da içerdiği için gün içinde ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlar. Muz tüketerek metabolizma hızlandırılabilir ve dolayısıyla daha hızlı kilo verilebilir. Ancak muz diyetinin işe yaraması için listenin dışına çıkmamakta fayda vardır. Muz diyeti bir şok diyet olduğu için en fazla 3 gün uygulamak gerekir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa muz diyeti yapmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Muz diyeti gibi diğer şok diyetleri de en fazla 5 gün yapmak gerekir. Tek bir besine odaklandığınız bu tarz diyetleri daha uzun süre yaparsanız bazı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Muz diyeti, hızlı bir şekilde birkaç kilo vermek için yapılır. Bu diyeti yaparken sadece muz yemek zorunda değilsiniz. Muzun yanı sıra birçok sağlıklı besin de tüketilmektedir. Kendinizi aç bırakmadan 3 gün boyunca muz diyeti uygulayarak vücudunuzdaki toksinlerden ve ödemden kurtulabilirsiniz.

Bu diyeti uygularken mutlaka en geç 19:00’da akşam yemeğini yemiş olmak gerekir. Sabah kahvaltılarında kahve ya da çay yerine meyve suyu ya da süt tüketmekte fayda vardır. Bu diyeti uygularken de uyku düzeninize dikkat etmenizde fayda vardır. Mutlaka 8 saat uyumalı ve karanlık, sessiz bir odada uyumayı tercih etmelisiniz. Bu diyeti uygularken alkol tüketmemenizde de fayda vardır. Alkolün yanı sıra işlenmiş besinler, abur cubur, şekerli içecekler ve hamur işlerinden uzak durmalısınız. En fazla 3 gün uygulayacağınız bu diyet ile birlikte günde 2 litre su içerseniz vücudunuz çok daha kolay arınacaktır. Diyabet ya da böbrek rahatsızlığınız varsa, hamile ya da emzirenseniz bu diyeti uygulamanız sakıncalıdır.

Örnek muz diyeti listesi

Sabah aç karnına: 1 bardak limonlu ılık su

Kahvaltı

2 tane orta boy muz

1 bardak yarım yağlı süt

Ara öğün

1 bardak yeşil çay

Yarım orta boy muz

Öğle

Mevsim salatası

Yarım orta boy muz

Ara öğün

1 bardak yeşil çay

Yarım orta boy muz

Akşam

Yağsız mevsim salatası

Yarım orta boy muz

Ara öğün (21:00)

1 tane muz ve 1 su bardağı süt

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!