Karın Kası Yapmak İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?

 Karın Kası Yapmak İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Karın kası yapmak için beslenme şeklinizi değiştirmeniz gerekir. Tek başına egzersiz yapmak kaslı bir karına sahip olmak için yetersizdir. Sıkı, fit bir vücuda sahip olmanın yolunun egzersiz kadar beslenmeden de geçtiğini unutmamalısınız. Eğer kas görünümünü istiyorsanız bu kasların oluşması için doğru ve sağlıklı şekilde beslenmelisiniz. Kas yapmak için sıkı bir egzersiz programı ile birlikte sıkı bir diyet programı da gerekir. Bu diyet programının temel özelliği ise yüksek protein ve düşük yağ içerikli olmasıdır. Bu şekilde beslenerek hayalini kurduğunuz karın kasına sahip olmanız mümkündür. Eğer karın kası yapmak istiyorsanız derlediğimiz yiyecek önerilerine göz atabilirsiniz.

karın kası yapmak

İlginizi çekebilir: Kas Yapmayı Kolaylaştıran Yiyecekler Nelerdir?

Karın kası yapmak için tüketilebilecek yiyecekler şunlardır:

Yulaf ezmesi

Karın kası yapmanız için öncelikle daha fazla protein almanız gerekir. Protein miktarı yüksek olan yulaf ezmesinin diyetlerde bol bol tüketilmesinin temel sebebi budur. Karın bölgenizdeki kas miktarının artmasını istiyorsanız siz de beslenme programınıza yulaf ezmesini katmalısınız. Yulaf ezmesi, vücudun ihtiyacı olan protein miktarının %30’unu karşılar. Yulaf ezmesinin yüksek miktarda lif içermesi de sindirim sistemini rahatlatır. Aynı zamanda kan şekerini dengeler, uzun süre tok kalmayı sağlar, spor öncesine enerji verir ve yağ yakılmasını destekler.

Yumurta

Kas yapmak için en önemli şey protein alımıdır. En yüksek protein içeren besinlerden biri de yumurtadır. Yumurta proteinin yanı sıra kalsiyum da içerdiği için karın kası yapmak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden biridir. Her sabah ve spordan sonra mutlaka yumurta tüketilmelidir. Yumurta uzun süre tok tuttuğu için öğünler arasında açlık yaşanmasının önüne de geçer. Böylece diyet yapmak daha kolay hale gelir.

Elma

Karın bölgesinde yer alan yağların atılması için düşük kalorili meyveler tüketmekte fayda vardır. Düşük kalorili meyvelerden biri olan elmayı ara öğünlerde ya da atıştırmalık olarak tercih edebilirsiniz. Yeşil elma, çok daha düşük kalorili olduğu için diyetlerde genellikle önerilir. Düşük kalorili bir diyet yapıyorsanız elmayı da bu programa dahil etmenizde fayda vardır. Elmanın şekerinin fazla etki etmesini önlemek amacıyla tarçın kullanabilirsiniz.

karın kası yapmak

İlginizi çekebilir: Karın Yağlarını Eriten 6 Yiyecek

Fıstık Ezmesi

Diyet ve egzersiz yapanların en çok tükettiği yiyeceklerden bir diğeri de fıstık ezmesidir. Fıstık ezmesi hem yüksek besin değerine sahiptir hem de tok kalmayı sağlar. Spor öncesinde enerji verdiği için de kas yapanların tercihidir. Fıstık ezmesini diyetinize ekleyerek tatlı krizlerini sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Badem

Ara öğünlerde, besin değeri yüksek yiyecekler tüketerek daha hızlı bir şekilde yağ ve kas oranı sağlayabilirsiniz. Badem sağlıklı yağlar ve protein açısından zengin bir kuru yemiştir. Spor öncesinde ya da sonrasında tüketebileceğiniz badem, lif içeriği sayesinde tok kalmanızı da sağlar.

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!