Bel İnceltmek İçin Sağlıklı Çözümler

 Bel İnceltmek İçin Sağlıklı Çözümler

Bel inceltmek için ne yaparsanız yapın sonuç alamadıysanız aslında çok kolay olan çözümleri denememiş olabilirsiniz. Çoğu kişi dümdüz bir karın ve ince bir bele sahip olmak ister. Bölgesel zayıflama, fazla kiloları vermekten çok daha zorlayıcı olabilir. Eğer siz de kilonuzdan şikayetçi değilseniz ve belinizi inceltmek istiyorsanız birkaç alışkanlık edinerek bunu yapabilirsiniz.

bel inceltmek 2

İşte bel inceltmek için edinebileceğiniz alışkanlıklar!

Kahvaltıyı atlamayın.

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür cümlesini sürekli duyuyor olabilirsiniz. Ancak güne iyi bir kahvaltıyla başlamak metabolizmayı hızlandırmak için oldukça önemlidir. Yoğun bir hayatınız varsa bile kahvaltıda pratik lezzetler hazırlayarak bu öğünü atlamamış olursunuz. Kahvaltı öğününde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besinlerin yer alması gerekir. Peynir, yumurta, bol yeşillik, domates ve salatalık ile yapacağınız güçlü bir kahvaltı ile uzun süre tok kalabilirsiniz. Zamanınız yoksa chia ya da yulafı akşamdan sütle ıslatarak sabah taze meyveyle tüketebilirsiniz. Eğer iyi bir kahvaltı ederseniz öğlen yemeğinde açlık krizine girmemiş olursunuz.

Hamur işlerini bırakın.

Beli bölgesindeki yağlanmanın en büyük sebeplerinden biri karbonhidrat tüketimidir. Türk mutfağında hamur işleri sürekli olarak tüketilir. Bu da bel bölgesinden kilo almaya sebep olur. Eğer bel bölgenizin incelmesini istiyorsanız hamur işlerini yemeyi bırakmalısınız. Hamur işlerinin yanı sıra kızartmalar ve fast food yiyecekler de basit karbonhidrat kaynaklarıdır. Bu tür yiyecekleri de yeme düzeninizden çıkarmanızda fayda vardır. Bu tür sağlıksız yiyecekler vücutta yağ olarak depolanır. Ve yağa dönüştükten sonra da yakması oldukça zordur. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek vücudunuza lif almalısınız. Hamur işlerini ve diğer sağlıksız yiyecekleri bıraktıktan sonra vücudunuzda daha fazla yağ birikmemiş olur. Böylece var olan yağları daha kolay yakabilirsiniz.

Yeşil çay tüketin

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay bölgesel zayıflama için de oldukça faydalıdır. Bitki çaylarının birçoğu sağlık için faydalıdır. Ancak zayıflama konusunda en çok başvurulanlardan biri yeşil çaydır. Özellikle bel ve karın bölgesindeki yağları yakmak için günde en az 1 fincan şekersiz yeşil çay tüketmek gerekir. Eğer bir sağlık sorununuz yoksa her gün 2-3 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz. Yeşil çay aynı zamanda vücuttaki ödemi atmaya ve sindirimi kolaylaştırmaya da yardımcı olur.

Porsiyonlarınızı küçültün

Sıkı bir diyete girmek için kendinizi hazır hissetmiyorsanız bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek de bel bölgesindeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer tabağınıza çok fazla yemek dolduruyor veya 2 tabak yemek yiyorsanız bu alışkanlığınızı değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Daha küçük bir tabak tercih ederek tabağınızın dolu gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece daha az yemek tüketmiş olursunuz. Sofradan tıka basa dolu şekilde kalkmanız gerekmez. Doyduğunuzu hissettikten sonra hemen masadan kalkarsanız daha az yemek yemiş olursunuz.

Bol bol su tüketin

Bel bölgenizdeki fazlalıkların gitmesini istiyorsanız edineceğiniz en önemli alışkanlık su içmektir. Günde en az 2 litre su tüketerek ödemden, şişkinlikten ve fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Eğer suyun tadını sevmiyorsanız salatalık, limon, nane, çubuk tarçın atarak daha aromalı bir su elde edebilirsiniz. Üstelik bu besinlerle suyunuz daha da zenginleşir ve yağların yakılmasına yardımcı olur.

Bolca sebze tüketin

Beslenme düzeninizden işlenmiş gıdaları, abur cuburları, paketli yiyecekleri çıkararak sebze ve meyve ağırlıklı beslendiğinizde ne kadar hafiflediğinize ve inceldiğinize inanamayacaksınız. Özellikle yeşil sebzeler bölgesel zayıflama açısından son derece faydalıdır. Bol yeşillikli salatalar, sebze yemekleri, ara öğünlerde meyve tüketerek hem sağlıklı olabilir hem de bel inceltmek için en doğru şeyi yapmış olursunuz.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!