İsveç Diyeti Nedir? İsveç Diyeti Listesi

 İsveç Diyeti Nedir? İsveç Diyeti Listesi

Kilo vermek istiyorsanız İsveç diyeti listesi ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Farklı diyetleri deneyerek fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sağlıklı beslenme üzerine kurulu olan İsveç diyetini de deneyebilirsiniz. İsveç diyetinin temelinde karbonhidrat tüketiminin sınırlandırılması vardır. Siz de İsveç diyeti listesi ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

Karbonhidrat tüketimini azalttığınızda vücudunuz şoka uğrar. Böylece hızlı kilo verme gerçekleşir. İsveç diyeti, özellikle karbonhidrat tüketimine alışan bünyeler için ağır olabilir. İsveç diyetini yapmak için yumurta, et, sebze ve meyveleri bol bol tüketmeniz gereklidir. Daha hızlı kilo vermek için diyetinizi egzersizle destekleyebilirsiniz.

İsveç diyeti, protein ve sebzelerin bolca tüketildiği bir diyet programıdır. Ispanak, brokoli gibi yeşil sebzeler ile yumurta ve biftek gibi protein kaynakları bolca tüketilir. İsveç diyetinde ara öğün yoktur. 3 ana öğün yeterlidir. İsveç diyeti günlük olarak 700-800 kalori almayı gerektirir. Bu diyette herhangi bir kısıtlama olmasa da sebze ve et ürünlerini abartmadan yemekte de fayda vardır. Açlık çektiğiniz zaman salata ve meyve tüketebilirsiniz. İsveç diyetini yaparken en çok kullanılan sebze ıspanaktır. Ancak ıspanağa ek olarak semizotu, marul, kıvırcık, maydanoz, karnabahar da kullanabilirsiniz.

İsveç diyeti listesi

İsveç diyeti ile kaç kilo verilir?

İsveç diyeti, hızlı ve etkili kilo vermeyi sağlar. Ancak bu diyet düşük kalorili bir diyet olduğu için herkes için aynı etkiyi yaratmayabilir. Sürdürmesi zor olsa da doğru şekilde yapıldığında hızlı bir şekilde kilo kaybetmek mümkündür. Bir diyet herkes için faydalı olmayabilir. İsveç diyetinin kaç kilo verdireceği de metabolizma hızına, kişinin fiziksel özelliklerine, yaşam tarzına bağlı olarak değişebilir. 13 günlük İsveç diyeti listesi ile 3 ile -8 kilo arası vermek mümkündür.

İsveç diyeti kısa süreli bir diyet programı olsa da şok diyetlere göre çok daha fazla kilo verdirir. Üstelik İsveç diyeti ile verilen kilolar kalıcı olarak verilmiş olur. Bu diyeti uygularken metabolizmanın işleyişi tamamen değiştiği için kilo kaybı kalıcı olur. Yağ ve karbonhidrat alımını kısıtlayan bir diyet olduğu için yağdan kilo vermek de mümkündür. Bu açıdan yağ yakma konusunda son derece etkili olduğunu söylemek mümkündür. İsveç diyeti listesi size bu diyet ile ilgili fikir verebilir. Siz de İsveç diyeti listesi ile fazla kilolarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

İsveç diyeti listesi

7 Günlük İsveç Diyeti Listesi

  1. Gün

Sabah: 1 şekerli kahve
Öğle: 2 katı yumurta, 100 gram haşlanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 200 gram biftek, yeşil salata

  1. Gün

Sabah: 1 şekerli kahve
Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
Akşam: 200 gram biftek, yeşil salata, 1 meyve

  1. Gün

Sabah: 1 şekerli kahve
Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yağsız yeşil salata

  1. Gün

Sabah: 1 şekerli kahve, 1 dilim kızarmış ekmek
Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız peynir
Akşam: Yarım bardak portakal suyu, 100 gram yoğurt

  1. Gün

Sabah: 1 rendelenmiş havuç
Öğle: 200 gram limon ve tereyağlı haşlanmış balık ya da ton balığı
Akşam: 200 gramlık biftek, salata, brokoli

  1. Gün

Sabah: 1 şekerli kahve
Öğle: 2 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç
Akşam: 200 gram derisi alınmış tavuk, salata

  1. Gün

Sabah: Şekersiz çay
Öğle: 100 gram ızgara et, taze meyve
Akşam: Hiçbir şey

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!