Işın Karaca Diyeti

 Işın Karaca Diyeti

Diyet konusunda oldukça seçici olmak gerekir. Çünkü vücudu sağlıklı bir şekilde zayıflatarak fit duruma getirmek asıl olandır. Elbette hayatımızda inişler çıkışlar olmuştur ve inişte olanlar zararın neresinde dönersek kardır niyetiyle başlangıç yapmıştır. Bu anlayış ile birlikte kilo veren pek çok kişi hayatının diğer bölümünde her zaman mutlu olmayı başarmıştır. Uzun yıllardır kilolu olup da bir anda ben eminim ve bu kiloyu vereceğim diyen kişiler daha sonraları ne kadar sağlıklı olduğunun farkına da varmışlardır.

Farkına vararak zararı en kısa yoldan kara dönüştürenlerden bir ünlümüz ise Işın Karaca’dır. Her zaman fazla kilolarıyla yaşamış ve bu şekilde sanat camiasında tanınmıştır. Ancak ünlü sanatçı bir gün kendisini emin bir şekilde hazırlayarak zayıflamaya yönelik çalışmalarına başlamıştır.

Işın Karaca Diyeti Nasıl Yapılır?

Işın Karaca kendisine özle yapılan diyet listesi üzerinden 45 kilo vermeyi başardı. Şimdi sizler için Işın Karaca’nın uygulamış olduğu diyet listesi hakkında bilgileri sunacağız. Öyleyse Işın Karaca diyeti nedir? Nasıl uygulanır ve dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Işın Karaca Diyeti Nedir?

Ünlü şarkıcı Işın Karaca’nın diyeti protein ve meyve odaklı hazırlanmıştır. Özellikle şeker hastalığı ile tansiyon hastalığı bulunduğundan dolayı kilo verme açısından bir türlü şansı yaver gitmiyordu. Kendisine özel biçimde hazırlanan bu diyet listesinde hastalığı da göz önünde bulundurulduğundan dolayı hiçbir problem yaşamadan 105 kilodan 60 kiloya kadar düşmüştür.

Işın Karaca Diyet Listesi

Işın Karaca diyet listesi içerisinde bulunan ürünler şunlardır;

 • Yarım yağlı süt.
 • Yulaf
 • Meyve
 • Badem
 • Ton balığı.
 • Ton balıklı salata.
 • 1 kâse yoğurt.
 • Kepek ekmeği.
 • Elma
 • Izgara köfte.
 • Zeytinyağlı ve limonlu salata.

Diyet listesinde bulunan tüm besinler bu şekildedir.

Işın Karaca Diyeti Uygulaması

Ünlü şarkıcı Işın Karaca’nın diyet listesi uygulaması şu şekildedir;

Sabah

Sabah kahvaltısında 3 yemek kaşığı yulaf ve 1 su bardağı yarım yağlı süt bulunuyor.

Ara Öğün

Sabah kahvaltısını destekleyen ara öğüne vaktinde 10 adet badem ve 1 porsiyon meyve tabağı mevcut.

Öğlen Yemeği

Öğlen yemeği vaktinde 1 dilim kepekli ekmek, 100 gram ton balığı ile birlikte hazırlanmış güzel bir ton balıklı salatanın yanında 1 kâse yoğurt bulunuyor.

Ara Öğün

Öğlen yemeğini destekleyen ara öğünde ise 1 su bardağı yarım yağlı süt ile 1 adet elma veriliyor.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğine sıra geldiğinde listede 5 adet ızgara köfte, zeytinyağlı ve limonla hazırlanmış bolca yeşillikli salata yer alıyor. Yatmadan önce son olarak tekrar 1 su bardağı süt içilerek gün kapatılıyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Işın Karaca diyeti uygulanırken mutlaka dikkat edilmesi gerekli olan noktalara itibar etmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Diyeti uygularken kesinlikle bolca su tüketmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü bu diyetin en önemli kuralı günde 2 litre su tüketimi yapmaktır.

Diyet listesine destek olmak adına haftanın 5 günü spor faaliyetinin yapılması şart koşuluyor. Muhakkak gün içerisinde hareketli olunuz ve 30 dakika yürüyüşü vücudunuza sağlayınız. Akşam yemeğinde yer alan ızgara köftenin içerisinde ekmek olmaması da önemli konulardan bir tanesidir.

Işın karaca diyet listesi uygulamasında haftanın bir günü olması şartıyla kaçamak izni veriliyor. Bu uzun diyet sürecinde canınız elbette bir şeyler çekecektir ve kendinizi haftanın bir günü ödüllendirerek diyet programına daha fazla sarılabilirsiniz.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!