Acıkmadan Zayıflayacağıma İnanmazdım, 3 Ayda 19 Kilo Verdim

 Acıkmadan Zayıflayacağıma İnanmazdım, 3 Ayda 19 Kilo Verdim

Fazla kilolu olduğunuzda insanların size bakışları ya da yorumlarından çok günlük işleri yapamıyor olmak üzüyor. Gittikçe bedenin daha da büyümesi, dolaptaki kıyafetlerin her geçen gün üzerinize olmamaya başlaması daha da yıpratan bir süreç. 31 yaşındayken başlayan kilo verme sürecimde tam da bu düşüncelerle boğuşuyordum. 86 kiloya ulaştığımda artık kendim için bir şeyler yapmamın zamanının geldiğini düşündüm. Çünkü işten geldiğimde bütün enerjim bitmiş oluyordu ve kızımla oyun oynamayacak kadar bitkin düşüyordum. Evde yapılacak en küçük şeylerde bile nefes nefese kalıyordum. Artık çok daha büyük beden kıyafetler almam gerekiyordu. Bütün bunlar kilo almayı bırakmam gerektiğini bana göstermiş oldu. Kilo vermeye karar vermek işin en zor kısmı denir. Ancak karar verdikten sonra uygulamaya koymak çok daha zor. En azından benim için öyle oldu. Yemek yemeyi çok seviyordum ve canım her sıkıldığında bir şeyler atıştırıyordum. Gün içinde kaç öğün yediğimi sayamıyordum bile.

Kilo vermeye karar verince kendime 3 ara, 3 ana öğün gibi bir sınır koydum. Ama ara öğünler ana öğüne dönüştü ve ben yine günün sonunda çok yemek yemiş oldum. Haftasonu hafif egzersizler yapacağım için protein ağırlıklı beslenmem gerektiğini düşünüyordum. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, spor sonrasında ve akşam yemeğinde et ağırlıklı besleniyordum. Bunun vücuduma yararlı olduğunu düşünsem de beni daha da halsiz yapmaktan başka bir şeye yaramıyordu. Kendimi kaslı bir sporcu gibi beslenmeye aldığımı çok sonra fark ettim. Yaptığım bu beslenme hatalarının sonunda eşimle birlikte bu işin uzmanından yardım almam gerektiğine karar verdik.

Diyet Araştırması

Araştırma yaparken bana herhangi bir diyet listesini verip bunları ye, bunları yeme diyecek birini istemiyordum. Hem sağlıklı hissetmek hem de kilo kaybetmek için en doğru diyeti yapmaya hazırdım. İnternette birçok diyet ve zayıflama yöntemleri ile karşılaştım. Bunlardan birisi de Aristo diyetiydi. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın Aristo diyeti ile ilgili televizyon programlarını seyrettim.   aç kalmadan ilk ay kilonuzun %10’unu verebileceğinizi söylüyor. Aç kalmadan kilo vermek herkes hayali olsa gerek. Diyet süreci ile ilgili bilgi almak için  Gönül hanımın kliniğini aradım.  Saç teli göndermem gerektiğini, bu şekilde vücudumdaki eksik vitaminler ve mineraller, alerjilerim olan gıdalar, hormonlarım gibi kilo almama sebep olan her şeyi araştırabileceklerdi. Hem meraktan hem de mantıklı geldiği için aristo diyetini denemeye karar verdim.

gonul atessacan

Dr. Gönül Ateşsaçan

Beni en çok çeken yanı uzaktan diyet yapabiliyor olmaktı. Küçük bir şehirde yaşıyor olsam bile iyi bir beslenme desteği alabilecektim. Benden istedikleri ilk şey saç örneği göndermek oldu. Saç teli kliniklerine ulaştıktan sonra bana özel olarak hazırlanmış bir diyet listesi verildi. Et ağırlıklı beslenemeyecek olmak ilk başta gözümü korkutsa da bu listeyi uygulamaya kararlıydım. Bu konuda en büyük desteğim de eşimdi. Çünkü o da benimle diyet listemdeki yiyecekleri yemeyi tercih ediyordu. Böylece yediklerimin tatsız ve diyet yemekleri olduğu düşüncesi kalmadı. 

Aristo Diyetinde İlk Ay

Benim için vegan beslenmek aç kalmak anlamına geliyordu. Ama Aristo Diyeti bu düşüncemi tamamen değiştirdi. Kahvaltıda hiç et ürünü yemeden doyamayacağımı düşünürken tıka basa doyduğumu gördüm. Hatta çoğu zaman diyet listemde olan her şeyi yiyemiyordum bile.  Verilen listeye uygun beslendiğimde fazlasıyla doyuyordum ve en önemlisi de kendimi hiç yorgun ve halsiz hissetmiyordum. 2 hafta sonra daha da enerjik hissettiğim için egzersiz yapmaya başladım. 1 ayın sonunda yaklasık 7 kilo kaybettim ve 79 kiloya düştüm. Bu kadar kiloyu zorlanmadan vereceğime hala inanamıyordum ve tabi ki diyete devam ettim.

Aristo Diyeti 3. Ay Sonuçlarım

zayiflama hikayem

Aristo Diyeti yapmaya başlamamın üzerinden 3 ay geçti ve ben tam 19 kilo kaybettim.  İşten gelip kızımla oyun oynamayan ben, artık hem kızımla vakit geçiriyor hem de egzersiz yapmaya vakit ayırabiliyordum. Kendimi daha canlı, enerjik ve sağlıklı hissediyorum. Ve bundan sonraki hayatımda da bu beslenme tarzıyla devam edeceğimi biliyorum. Bu süreçte telefonla destek veren arkadaşlar oldukça ilgiliydi, ben iletişime geçmediğimde bile her gün bana yazarak durumumu sordular ve gerçek anlamda ilgilendiler. Açıkcası bu kadar bir destek ve özveri beklemiyordum. Sadece kilo vermeme yardımcı olmakla kalmayıp bana arkadaşlık da yaptılar anlayacağınız. 

Online olarak diyete başlayabileceğiniz adres onlinediyetim.com

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

seher yıldz 4 yıl önce

öncelikle tebrikler! umarım öykünüz de birçok kişiye ilham kaynağı olur. Gönül hanım ile benimde böyle bir hikayem ve gönül bağım var. kendisi benim hayatıma dokundu, arkadaşım, yeni hayatıma giden yolda yoldaşım oldu.Aynı şekilde Gönül hanımın yanında çalışan arkadaşlara da buradan teşekkür etmek istiyorum. vazgeçip motivasyonumu kaybettiğim anlarda beni bir an bile yalnız bırakmadılar ve tekrar motive olmamı sağladılar. Aristo Diyeti ile 3 ayda tam 17 kilo verdim! benim hikayem de umarım birilerine ilham kaynağı olur. bende sizin gibi zayıflayamıyorum diyordum, diyet yapamıyorum diyordum.inanın aristo diyeti başka bir şey, denediğinizde beni hatırlayıp teşekkür edeceksiniz.