Dondurulmuş Çilekli Yoğurt Tarifi Nasıl Yapılır?

 Dondurulmuş Çilekli Yoğurt Tarifi Nasıl Yapılır?

Dondurulmuş çilekli yoğurt tarifi için hazır mısınız? Sürdürülebilir bir diyet için ara sıra tatlı tüketimi yapmak bizzat diyetisyenler tarafından öneriliyor. Ancak, tükettiğiniz tatlının ne olduğu da bir o kadar önemli. Glüten oranı düşük, lif açısından kıymetli besin takviyesi yapmanız; sürdürülebilir bir diyet için hayati derecede önemlidir.

Tatlı tüketimini de bu çerçevede yapmalıyız. Normal şeker tüketimi yerine doğal şekerlerden hazırlayacağınız bir tatlı, en az 20 kat daha az risk barındırmaktadır. Bugün, yepyeni bir formül ile yani dondurulmuş çilekli yoğurt tarifi ile karşınızdayız.

Diyet yapan bireyler günlük hayatta sık sık tatlı krizleriyle karşılaşmaktadır. Nitekim, tatlı krizleri ile karşılaşmamanın ihtimali yoktur. Pastaneler de alışveriş merkezlerinde, bir mekânda ilk gözümüze çarpan şey tatlı menüsüdür.

dondurulmuş çilekli yoğurt

Diyet bozan kişiler üzerinde yapılan bir araştırmada, çoğunluk; tatlı krizlerine karşı koyamadığı gerekçesiyle diyet bozduklarını ileri sürmüştür. Günümüz diyetisyenleri ise diyet programlarına tam bağlılık sağlayabilmek için tatlı kaçamaklarına izin vermektedir.

Yani, bir diyeti sürekli olarak devam ettirebilmek için ara ara tatlı kaçamağı yapmanız da herhangi bir sakınca bulunmuyor. Hal böyle olunca diyet yapmak daha renkli bir hale geliyor. Daha katlanılabilir bir hale geliyor. Peki, diyet programına uygun bir tatlı tarifi yok mu? Tabii ki var.

Tatlı krizlerinizle mücadele edebilmek için gönül rahatlığı ile dondurulmuş çilekli yoğurt tüketebilirsiniz. Şimdi, dondurulmuş çilekli yoğurt yapımında ihtiyacınız olan malzemeleri tanıyalım;

Dondurulmuş Çilekli Yoğurt Yapımında İhtiyacınız Olan Ürünler

  • 200 gram şekersiz yoğurt
  • 6 ila 7 tane taze çilek

Dipnot: Bu malzeme miktarı sadece 1 kişi için önerilmiştir. Eğer 1 kişiden daha fazla bir gruba dondurulmuş çilekli yoğurt hazırlamayı planlıyorsanız ürün miktarını doğru orantılı olacak şekilde artırabilirsiniz. Ayrıca, şekersiz yoğurt kullanmanız oldukça önemlidir. Şimdi, dondurulmuş çileğin nasıl yapıldığına geçeceğiz. Ardından, bir porsiyon dondurulmuş çilek tabağının kaç kalori olduğunu siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Dondurulmuş Çilekli Yoğurt Nasıl Yapılır?

  • Çiçekleri iyice temizleyin. Çileğin gözeneklerinde topraklanma olabileceği için bu alanları ne kadar temiz tutarsanız o kadar iyi edersiniz. Eğer, tam olarak temizleyemediğinizi düşünüyorsanız, çilekleri bir sirkeli suda bekletebilirsiniz. Ortalama 10 dakika içinde çilekleriniz tertemiz olacaktır.
  • Çilekleri küçük bir bıçak ile ince ince dilimleyin. Daha sonra bu dilimleri yoğurt ile karıştırın.
  • Bu karışımı buz kalıplarına israf etmeyecek şekilde doldurun.
  • Yaklaşık 30 dakika kadar dondurucuda bekletmeniz yeterli olacaktır.
  • 30 dakikanın ardından bir çay kaşığını yoğurda batırabilirsiniz.
  • En son çilekli yoğurdu derin dondurucuda 1 gün boyunca beklettikten sonra dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Dondurulmuş Çilek Yoğurt Kaç Kaloridir?

Bir çay kaşığında sabitlenmiş dondurulmuş çilek yoğurdun kalori değeri neredeyse yok hükmündedir. Ortalama bir çilek yoğurt 15 kalori değerinde.

 

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!