Vazgeçilmeziniz Olacak Diyet Magnolia Tarifi

 Vazgeçilmeziniz Olacak Diyet Magnolia Tarifi

Diyet yapanların gün içerisinde en çok yüzleştikleri gerçeklerden biri tatlı krizi. Diyet yapmadan önceki eski yaşantılarında diledikleri gibi besin tüketimi yapan bireyler, diyet sonrası günlük kalori tüketim değerlerine gelen kısıtlamayla karşılaşır karşılaşmaz diyet yapmaktan soğumaya başlıyor. Siz diyetten soğumayın diye, bugün uzun süredir uzak kaldığınız; hem tadını hem de görünümünü özlediğiniz magnolia tatlısının diyet tarifini paylaşacağız.

Bu tarif sayesinde uzun süredir diyetten ötürü yiyemediğiniz tatlıyı evde yapıp sağlıklı bir şekilde, hatta formunuzu sürdürecek şekilde sürdürebileceksiniz. Dilerseniz ara öğünde tüketin, dilerseniz ana öğünden hemen sonra. Diyet magnoliayı bir tek kendiniz yiyecekseniz, malzeme miktarını artırıp; birkaç gün boyunca magnolia tüketme imkanına erişebilirsiniz. Nitekim her sütlü ürün gibi magnoliayı da buzdolabında muhafaza ettiğiniz sürece, 3 gün boyunca tüketebilirsiniz. Diyet magnolianın en önemli detayı, kullanacağınız sütün yağsız olması. Yani, yağlı süt kullandığınız takdirde beklediğiniz verimi alamayacağınızı en baştan belirtmekte fayda var.

diyet magnolia

Magnolia Tatlısının Kendisi Gibi Enfes Hikayesi

Bugün bizim bildiğimiz magnolia, uzun yıllar önce Amerika Birleşik Devletleri’nin metropol şehri New York’ta yer alan Magnolia Bakery (Magnolia Pastanesi) tarafından üretilip satışa sunulmuştu. Daha önce bu çeşit bir tatlı türünün yapılmamış olması ve tarihte ilk kez bu girişimin Amerika’da denenmesiyle birlikte Magnolia hızla evrensel tatlı haline geldi. Küreselleşen dünya ile birlikte dünyanın her yerinde kendisine müşteri bulan magnolia tatlısı, Türkiye’de de çok çabuk tuttu ve her kesimden kendisine müşteri edindi. Dilerseniz, Magnolia Bakery tarafından dünya tatlı piyasasına sunulan magnolia tatlısının diyet formu için ihtiyacınız olan ürünleri listeleyelim;

Diyet Magnolia için İhtiyacınız Olan Ürünler;

Diyet magnolianın muhallebi detayı için;

 • 2 su bardağı yağsız süt (Yağsız süt kullanımınız hem sağlığınız açısından hem de diyette sürdürülebilirlik açısından tavsiye edilmektedir. Diyetten beklediğiniz verimi almak istiyorsanız yağsız süt kullanımına dikkat edin.)
 • 3 çorba kaşığı tam buğday unu
 • 2 çorba kaşığı süzme bal (İlla süzme bal kullanmanıza gerek yok. Buradaki maksat, inorganik yollardan şeker elde tüketmektense, bal gibi doğal diyebileceğimiz yollardan şeker elde etmeniz olacaktır. Bu yüzden bundan sonraki tatlı yapımlarında da şeker (küp veya toz şeker) yerine bal kullanmalısınız.)
 • Bir tutam vanilya

Diyet magnolianın bisküvi kırıntıları için;

 • 4 çorba kaşığı yulaf ezmesi
 • Yarım bardak badem
 • 2 çay kaşığı kaşığı hindistan cevizi

Diyet magnolianın iç kısmı için;

 • Diyet magnolianın iç kısmını hazırlayabilmek için çilek veya muz kullanabilirsiniz. Eğer farklı bir aroma kullanmak istiyorsanız, bu kısımda kullanacağınız meyve türünü kendiniz belirleyin.

Ürünlerinizi tastamam hazırladığınıza emin olduktan sonra en heyecanlı bölüme geçebiliriz. Yani diyet magnolianın yapımına…

Diyet Magnolia Nasıl Yapılır?

 • Diyet magnolia yapımına geçmeden önce orta boy büyüklükte bir tencereyi ocakta önceden ısıtın.
 • Tencereniz hafiften ısınma belirtilerini gösterir göstermez, muhallebi detayı için süt ve unu karıştırıp tencerede pişirmeye başlayın.
 • Süt ve un iyice kıvam aldıktan sonra ocaktan alabilirsiniz.
 • Henüz tencere sıcakken 2 çorba kaşığı süzme bal ile bir tutam vanilya ilave edip karıştırmaya devam edin.
 • Diyet magnolianın bisküvi detayı için sırasıyla; 4 çorba kaşığı yulaf ezmesi, yarım bardak badem ve 2 çay kaşığı hindistan cevizini mutfak robotundan geçirin. Ürünleriniz iyice ufalandıktan sonra tavada 1-2 dakika boyunca pişirebilirsiniz.
 • Mutfağınızın bir başka köşesinde muz veya çilek (veya siz hangi meyveyi kullandıysanız) dilimlemeye başlayın.
 • En son, magnolia tatlısını bardakta mı servis etmek istiyorsunuz-yoksa tabakta mı buna karar verin. Kararınızı verdikten sonra ilk önce bisküvi kırıntılarını ekleyin. Sonra az evvel dilimlediğiniz muz veya çileği (veya sizin dilimlediğiniz meyveyi) serpiştirin. Ardından muhallebiyi ilave edin ve muhallebiyi de iyice koyduktan sonra bisküvi kırıntılarını sunum için ekleyebilirsiniz. Sunum için kafanızda başka bir plan varsa onu da uygulayabilirsiniz.
 • Şimdiden afiyet olsun.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!