Sağlıklı Beslenerek Kilo Verme İpuçları

 Sağlıklı Beslenerek Kilo Verme İpuçları

Sizin için sağlıklı beslenerek kilo verme ipuçları derledik. Diyet listelerini elimize her aldığımızda bunu nasıl her ortamda uygularım yerine hayatımıza nasıl adapte edeceğimiz konusuna odaklanmakta fayda var. Diyet listelerine bağlı kalmaya çalışırken kendimizi kısıtlanmış hisseder, sosyal ortamdan uzaklaşırız. Diyet listesine baktığımızda mutsuz ve huzursuz hissediyorsak bunu diyetisyenimize mutlaka danışmalıyız. Sağlıklı beslenerek kilo verme için diyeti kendimize uyumlu hale getirmeliyiz. Hedef kilonuza ulaşmak için ne kadar sağlıklı yaşama alışkanlıkları geliştirirsek hedefimize ulaşmamız o kadar kolay olur.

Ani ve hızlı kilo kaybı için sevmediğimiz, zorlandığımız, istemediğimiz şeyleri yapmamız bize tekrardan ve fazlasıyla kilo olarak dönecektir. Kendinizi sürekli olarak aç bırakmayınız. Yavaş yavaş emin adımlarla keyifle yapacağımız bir sağlıklı yaşam listesi ve buna uygun spor rutini belirlediğinizde kendinize koyduğunuz hedefe ulaşmak daha kolay olacaktır. Sadece kendiniz için ve sağlık kalitenizin daha iyi olması için zayıflayın. Peki sağlıklı beslenerek kilo verme nasıl olur?

sağlıklı beslenerek kilo verme

İşte sağlıklı beslenerek kilo verme ipuçları!

  • Diyet listeniz size uyulması zor geliyorsa mutlaka diyetisyeninize bunu belirtin. Günlük alışkanlıklarınızı mutlaka anlatın. Çalışma hayatı içerisinde iseniz buna uygun bir liste talep edin. Kendinizi kısıtlandığınız ve yeterince beslenmediğiniz bir diyet size yardımcı olmaz.
  • Günlük tutun. Yediklerinizi bir süre kontrol altına almak için yemek günlüğü tutun. Ne yediğinizi bilmek ve kontrollü olmak adına size yardımcı olacaktır. Fazla yediğiniz ya da yenmemesi gereken bir yemek varsa yazın. Daha sonra kontrol ettiğinizde ne yediğinizi bilmek size iyi gelecektir.

sağlıklı beslenerek kilo verme

  • Ulaşılabilir bir kilo hedefiniz olsun. Şok diyetlere yaklaşmayın. Sizi stres yapmanıza neden olacak bir diyet listesi sizi zayıflatmayacağı gibi sağlık durumunuzu da kötü etkileyecektir.
  • Devamlı yapabileceğiniz, yaparken keyif alacağınız sürdürülebilir bir spor programınız olsun. Size keyif veren başlangıçta ağır olmayan temiz havada yürüyüş programı ile başlayabilirsiniz. Sizi yoran ağır gelen bir program bir anda hevesinizi kırabilir.
  • Sık tartıya çıkmayın. Sürekli tartıya çıkmak motivasyonunuzu kötü etkiler. Daha fazla kilo vermeyi her tartılmada beklemek canımızı sıkabilir. Sağlıklı olarak yavaş yavaş hedefe yaklaşmak sizin için daha iyi olacaktır.

sağlıklı beslenerek kilo verme

  • Sağlıklı besin diye tüketimi abartmayın. Her şeyin azı karar, çoğu zarar. Vücuda faydası var diye abartılı şekilde besinleri fazla tüketmeyin. Fazladan tükettiğiniz her yiyecek ekstra kalori olarak geri dönmektedir.
  • Düzenli bir uyku saatiniz olsun. Hormonların düzenli ve dengede kalması için gece en geç 23:00’da uyumanız gerekmektedir. Karanlık bir odada uygun bir sıcaklıkta kaliteli bir uyku elde edersiniz. Az uyumak sizi bir sonraki günde hayat kalitenizi düşürmektedir. Daha az uyku uyumanız size daha fazla yemenize neden yol açar.

İlginizi çekebilir: Aristo Diyeti Nedir? Aristo Diyeti ile Zayıflama

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!