Diyet Yeşil Detoks Çorbası Tarifi ile Formda Kalın

 Diyet Yeşil Detoks Çorbası Tarifi ile Formda Kalın

Diyet yeşil detoks çorbası tarifi için hazır mısınız? Diyet yapanların en çok dikkat etmesi gereken unsurların başında, gün içerisinde yeteri kadar enerji depolamak geliyor. Eğer, bünyenizin ihtiyacı olan enerjiyi depolayamazsanız kolaylıkla alta düşersiniz. Bu yüzden diyet yeşil detoks çorbası size ilaç gibi gelecek. Diyet yeşil detoks çorbası içeriğinde enfes aromalı onlarca besin bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir araya gelmesiyle birlikte ortaya çıkan muhteşem harmoni, en çok da diyet yeşil detoks çorbası yapan kişiyi derinden etkileyecektir.

Yapımı oldukça pratik olan bu çorba sayesinde hem rahat bir nefes alacaksınız hem de çorbanın içeriğinde birbirinden farklı besinler olması sayesinde vücudunuza lif oranı yüksek besin takviyesinde bulunmuş olacaksınız.

Diyet yapan bireylerin gün içerisinde göz kararması, ellerin titremesi ve soğuk terleme gibi olumsuz durumlarla karşılaşmalarının ardında yatan en büyük etmen, vücudun eski beslenme düzenine oranla daha az enerji, vitamin ve mineral tüketimi yapmasından ileri gelir. Oysaki Yeşil Detoks Çorbası ile vücudunuzun ihtiyacı olan mineral ve vitaminin neredeyse tamamını tek seferde karşılayabileceksiniz.

4 kişi için hazırlayacağınız yeşil detoks çorbasını, yaklaşık 25 dakika içinde sunuma hazır hale getirebilirsiniz. Eğer 4 kişiden daha az kişiye veya daha fazla kişiye yeşil detoks çorbasını hazırlamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey ürün miktarını doğru orantılı olacak şekilde artırıp-azaltmak olacaktır. Şimdi, ihtiyacınız olan ürünlere bir göz gezdirelim.

diyet yeşil detoks çorbası

Yeşil Detoks Çorbası için İhtiyacınız Olan Ürünler

  • 1 demet ıspanak
  • Küçük bir patates veya orta boy bir patatesin çeyrek miktarı.
  • Bir kabağın üçte biri
  • Yarım adet brokoli
  • 1 tane orta boy havuç
  • 1 tane kırmızı soğan
  • 1 diş sarımsak
  • 1 ila 2 tutam kimyon
  • 1 ila 2 tutam deniz tuzu
  • 1 ila 2 tutam karabiber

diyet yeşil detoks çorbası

Yeşil Detoks Çorbası Nasıl Yapılır?

Ürünlerinizi eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra işin en keyifli kısmına geçebiliriz. Yani, yeşil detoks çorbasının yapım aşamasına.

1- Sebzelerinizi iyice dezenfekte etmeye özen gösterin. İçinde bulunduğumuz günlerde virüsün nereden ve nasıl vücudumuza giriş yapacağı bilinmemektedir. Siz, önleminizi alabilmek adına sebzelerinizi iyice yıkayın.

2-Brokoliyi bir bıçak yardımıyla çiçeklere ayırın. Bu işlemin ardından orta boy havucu yine aynı bıçağı kullanarak soyabilirsiniz.

3-Sonra patates kabuklarını soyun.

4-En son kırmızı soğan ve sarımsağı da iyice soyup rendeleyin.

5-Bütün sebzeleri orta boy bir tencerede pişireceksiniz. Yine haşlayabilmek için tencereye, sebzeleri geçecek şekilde su katmaya özen gösterin.

6-Sebzeler iyice kendini bıraktığında bir blender yardımıyla sebzeleri un ufak hale getirebilirsiniz. En son, yeşil detoks çorbasını dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!