Tatlı Krizlerine Diyet Waffle Tarifi

 Tatlı Krizlerine Diyet Waffle Tarifi

Sizin için diyet waffle tarifi derledik. Diyete başladıktan sonra en çok tatlı yoksunluğu çektiğinizi uçan kuş anlamıştır. Fakat, size bir tatlı yeme fırsatı verilse tercihinizi hangi tatlıdan yana kullanırdınız? İşte bugün, standartların epey ötesinde bir tatlı tarifi ile karşınızdayız. Yani, diyet waffle tarifi ile. “Waffle’ın diyet versiyonu mu olurmuş arkadaş?” demeyin çünkü malzemeleri doğru ve düzenli bir şekilde kullandığınız takdirde waffle da diyet usulüyle hazırlanabiliyor.

Arkadaşlarla birlikteyken veya tek başınıza kaldığınızda minik bir tatlı kaçamağı yapmak istediğiniz de birinci şık olarak karşınıza geçen waffle kaç kişinin diyetini yakmadı ki? Diyet programınızı düzenli bir şekilde sürdürebilmek için bu tip tatlı kaçamaklarına zaten izin veriliyor ancak ayda bir veya iki ayda bir tatlı izni verildiği düşünülürse, yine bu sürenin dışına çıkmanız gereken birtakım adımlar atmanız lazım. Neler yapılabilir diye sorulacak olursa, az evvel anlattığımız gibi malzeme miktarını azami derecede kısıp ortaya enfes aromalı bir diyet waffle çıkartabiliriz.

diyet waffle tarifi

Diyetisyenlerin danışanlarına en çok telkin ettiği bir diğer konu da tam olarak bu. Diyet yapmak, bir ay içerisinde mevcut kilonuzdan 10 kilo-15 kilo aşağı düşmek değildir. Zaten çoğu insan bir ay içerisinde 10 kilo veremez. Verecek olsa bunun ne kadar sağlıklı olup-olmadığı tartışılır. Konumuza dönecek olursak, diyet yapmanın asıl amacı, sadece bireyi fazla kilolarından kurtarmak değil; bireye sağlıklı beslenme alışkanlıkları da kazandırabilmek olacaktır. Nitekim, eğer sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanamayacak olursanız, bir sene veya iki sene içerisinde yeniden eski görüntünüze ve eski sağlık yapınıza gerisin geri dönmeniz gayet mümkün. Yaşlıların gençlere en fazla verdiği nasihatlerin başında, “fazla kilo hastalık getirir” cümlesinin yer alması boş yere değil.

Bugün bünyenizde herhangi bir sağlık sorunu oluşturmadığını düşündüğünüz kilonuz, yarın başınıza bela olabilir. Belirli bir yaşı aştıktan sonra kolesterol ve şeker seviyenizi alaşağı etmek için (Allah korusun) hastane kapılarında gezinebilirsiniz. Bu tip güç durumlarla hiç karşılaşmamak için yapmanız gereken en iyi şey, yılanı küçükken ezmek olacaktır. Yani, beslenme düzeninizi genç yaşta veya ne kadar erken düzenlerseniz, ileriki yaşamınızda bir o kadar rahat edeceksiniz. Bu yüzden, dışarıda sağlıksız olduğunu düşündüğümüz waffleları tüketmektense evde kendi yapacağınız diyet waffleın çok daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Şimdi, diyet waffle hazırlayabilmek için ihtiyacınız olan ürünleri listeleyelim;

Diyet waffle yapımında ihtiyacınız olan ürünler;

 • 2 tane yumurta
 • 200 gram glutensiz un
 • 100 miligram Hindistan cevizi sütü
 • 3 yemek kaşığı tavada eritilmiş tereyağı
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 4 yemek kaşığı kabartma tozu
 • Bir tutam deniz tuzu (Fazla kullanmamaya dikkat edin)
 • Bir tutam vanilya özütü (Yine bu ürünü de fazla kullanmamaya dikkat edin)

diyet waffle

Diyet waffle nasıl yapılır?

 • 2 adet yumurtayı kırıp bir kabın içerisinde kabarana kadar çırpın.
 • Daha sonra diğer malzemeleri de yumurta kabının içerisine ilave edip kabarana kadar çırpın. Çırpma işlemini bir çırpıcıyla manuel olarak veya bir mikser yardımıyla halledebilirsiniz. Karışımınızın iyice hazır olduğuna inandıktan sonra waffle makinesini ısıtın.
 • Waffle makinenizin çabucak ısınmasını istiyorsanız tereyağı kullanabilirsiniz.
 • Waffle makinenizin ısındığına emin olduktan sonra, hazırladığınız karışımın yarım bardağını makinenin üstüne koyup pişirin.
 • Karışımınızın üstü altın rengini alana kadar pişirmeye devam edin.
 • En son diyet tatlınızı servis ederken üst kısmını istediğiniz meyvelerle süsleyebilirsiniz. Veya dilediğiniz gibi glutensiz şurup kullanarak tatlandırabilirsiniz. Glutensiz şurup dışında herhangi bir şurup kullanmamaya dikkat edin. Şimdiden afiyet olsun.

 

İlginizi çekebilir: Tadı Damağınızda Kalacak Diyet Tatlı Tarifleri

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!