İşte Benim 21 Kilo Verme Hikayem

 İşte Benim 21 Kilo Verme Hikayem

Yukarıdaki görseldeki kişi ben değilim, Aristo diyeti ile zayıflamış başka bir kişi. Benim zayıflama hikayem ve fotoğraflarım ise aşağıda 🙂Hayatı boyunca hiç zayıf olmamış bir kadın olarak sonunda dilediğim gibi kıyafet alışverişi yapabiliyor olmak benim hayatımın bir mucizesi. Ergenlikten itibaren aldığım kilolar, her zaman geri planda kalmama neden oldu. Voleybol oynamayı çok sevmeme rağmen fazla kilolarım yüzünden takıma kabul edilmeyeceğimi düşünerek hiçbir şekilde bir girişimde bulunmadım. Okuldaki etkinliklerin hiçbirinde görev almak istemedim. Arkadaşlarımın bana taktığı “tombik” ismi kabusum gibi peşimden geliyordu. Beni “tombik” diyerek seviyor olsalar bile bu benim içimde derin yaralar açıyordu. Çünkü ben “tombik” olmak istemiyordum. Lise bittikten sonra kız arkadaşlarım boy atmaya, güzel kıyafetler giyip makyaj yapmaya başladı. Tüm bunlardan geri kalıyor olmak beni daha derin bir depresyona sürüklüyordu. Makyaj yapmak, alışveriş yapmak ve gezmek için harcayacağım vakitleri hem evimde geçiriyordum. O zamanlar henüz 75 kiloydum. Çok istediğim Türkçe öğretmenliği bölümünü kazandığımda ise 80 kiloyu görmüştüm bile. Üniversite benim için bambaşka bir ortam demekti. Yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar edinmek biraz daha dışa dönük olmamı sağladı. Ama gittikçe artan kilolarım sanki beni eve hapsetmek ister gibiydi. Kendimi derslere vererek okulumu en başarılı şekilde bitirdim. Kilolarım sayesinde asosyal olmak, belki de başarılı bir öğrenci olmamı sağlamıştı. Ancak başarılı olmak beni tatmin etmeye yetmiyordu. Sosyal hayatta da başarılı olabilmek için kilo vermem gerektiğini biliyordum.

Üniversiteden mezun olduktan sonra benim için stresli bir hayat başladı. Atanma telaşı içinde geçirdiğim günlerde çareyi hep yemek yemekte buldum. Gün içinde sürekli bir şeyler atıştırıyordum. Yemek yapmayı ve mutfakta vakit geçirmeyi sevmem de bunda etkiliydi. Her gün kek, börek ve farklı hamur işleri yaparak stresimi atıyordum. Sadece yaparak değil aynı zamanda yiyerek de. Yaptığım her şeyi bir oturuşta tüketiyor ve bu şekilde kendimi rahatlatıyordum. Atanma süreci boyunca tam 15 kilo aldım. Atanmayı beklerken bir gün öğretmenlik yapacağımı hayal ediyordum. Ve bir gün aynaya bakarken bu şekilde öğretmenlik yapamayacağımı hissederek kahroldum. Bu kilolarla çocuklarla nasıl vakit geçirecektim? Okula gittiğimde benimle dalga geçecekler miydi? Tüm bu düşünceler beni büyük bir korkuya sürükledi. O kadar endişelendim ki umarım atanmam diye düşünmeye başladım. Çok geçmeden bu düşüncemin de büyük bir yanlış olduğunu anladım ve o andan itibaren kilo vermeye karar verdim.

Diyet Araştırması

uzaktan aristo

Yaptığım araştırmalarla bir sürü diyet listesi buldum. İlk defa diyet yapacak olmam beni hem heyecanlandırıyor hem de korkutuyordu. Diyete başladığım ilk günlerde koltuktan kalkamayacak duruma gelmiştim. Artık mutfağa gidip kendime yemek yapacak takatim bile olmuyordu. Açlığımı bastırmak için havuç, salatalık yiyordum. Bu şekilde kilo kaybedeceğime emindim. Bir gün tansiyonum düşüp de bayıldığımda böyle kilo vermenin mümkün olmadığını anlamıştım. Bu diyet hikayesinden sonra yediklerimi yakarsam kilo verebileceğimi düşündüm. Diyet yapmak yerine egzersiz yapacaktım. Bulduğum birkaç egzersiz videosuyla başladım. İlk hafta, spor yapıyor olduğum için çok mutluydum. Nasılsa kalori yakıyorum diyerek yemeye de devam ediyordum. 2 haftanın sonunda kilo kaybettiğimi göreceğim için çok heyecanlıydım. Ama tartıya çıktığımda 3 kilo daha almış olduğumu gördüm. Ne yaparsam yapayım kilo veremiyor ve üzerine almaya devam ediyordum.

Aristo Diyeti ve Dr. Gönül Ateşsaçan ile Tanışma

Sonunda arkadaşlarımın da ısrarlarıyla bir uzmanla görüşmenin en doğru yol olacağına karar verdim. Henüz bir uzmana başvurmadan atanmam gerçekleşmiş ve bir ortaokulda Türkçe öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştım. Çalışma temposu içerisinde kilolarım yüzünden sık sık yorgun düşüyor ve nefes nefese kalıyordum. Diyet yapmak için bir uzmana başvurmak için önce bir araştırma yapmaya başladım ve Araştırma yaparken Aristo Diyeti ile karşılaştım. Aristo Diyeti’ni biraz araştırınca uzun süredir olan bir diyet olduğunu ve bu diyet ile zayıflayan bir sürü insan olduğunu gördüm. (İnternette araştırınca çıkıyor zaten buradaki kişi aristo diyeti yaparak 19 kilo vermiş -> https://www.diyetine.com/iste-adim-adim-benim-zayiflama-hikayem/ Diğer diyetlerle kıyasladığımda en çok dikkatimi çeken şey ise bu diyete başlayanların bunu kısa süreli bir diyet gibi değil de hayatlarına uzun yıllar uyguladıklarını görüp çok şaşırdım. Aristo Diyeti kitabının yazarı olan Dr. Gönül Ateşsaçan ile ilgili bir kaç video da izleyince kararımı verdim ve randevu alıp, koşa koşa Dr. Gönül Ateşsaçan’ın Caddebostan tarafındaki kliniğine gittim.

Dr. Gönül Ateşsaçan ve Aristo Diyetin Sürecinde Yaşadıklarım

aristo diyeti

Klinikteki çalışan arkadaşlar gerçekten çok nazik ve ilgiliydi. Klinik çok lüks ve oldukça şık. Randevu saatimi deniz manzarasında bekledim :)) Beni içeriye alıp dikkatlice şikayetlerimi ve problemlerimi dinlediler. Daha sonra SCIO adında bir çeşit test yaptılar ve bu test ile tüm alerjilerim, hastalıklarımı, vücudumdaki hassas organları ve vitamin eksikliklerimi gördüler. Yediklerim ve hareketsiz yaşamım yüzünden metabolizma hızım çok düşmüştü. Bir diyetisyenin vereceği listede damak tadıma uymayan, tatsız tuzsuz yemekler olacağını sanırdım. Ama Gönül Hanım’ın bana verdiği listeyi görünce inanamadım. Bu kadar yemeği yiyerek nasıl kilo verebilirim diye düşünsem de listeyi eksiksiz tamamladım. Çalıştığım okul evimden 20 dakika uzaklıktaydı. Arabayla gitmek yerine her sabah ve her akşam yürümeye başladım. Bana özel olarak hazırlanan diyet listemi eksiksiz tamamlarken hiç aç kalmıyordum, aç kalmadığım gibi gerçekten her öğünü heyecanla bekliyor ve severek yiyordum. Hatta bu kadar lezzetli yemekler yiyebiliyor olmak çok şanslı hissettiriyordu.

dr gonul atessacan ile aristo diyeti

Gönül Hanım bu durumun çok normal olduğunu, Aristo Diyeti yapanların çoğunun aynı tepkiyi verip oldukça şaşırdığını söyledi. bende aynı şeyi yaşadığım için anlayabiliyorum ve artık şaşırtıcı gelmiyor. Bence yaptıkları SCIO testinin de oldukça önemi var, mesela benim yumurta yememem gerekiyor. Hem alerjik hem de kilo almama sebep olacak durumlar oluşturuyormuş. Ayrıca internette Aristo Diyet listesi diye dolaşan bir sürü liste ve program var. İnternette dolaşan bu programların Gönül hanımın bana verdiği ile uzaktan yakından alakası yoktu. Nedense insanlar alakası olmasa da aristo diyetiymiş gibi başka diyet listeleri paylaşıyor, size önerim bunları denememeniz. Sağlığınızdan olma ihtimaliniz var, diyet diyerek geçmeyin. Eveet, şimdi sonuçları paylaşıyorum!

Aristo Diyeti Yaptığım 3. Ay Sonuç

aristo diyeti oncesi sonrasi

İnanamayacaksınız ama 86 kilo olarak başladığım bu yola 65 kilo ile devam ediyorum. Aristo Diyeti ile 3 ayda 21 kilo vererek bambaşka bir insana dönüştüm. Öğrencilerim her gün güzelleştiğimi söylüyor. Sırada 60 kiloya düşmek ve gardırobumu baştan aşağı düzenlemek var! Gönül Hanım’a o kadar vefa borcum olduğunu hissediyorum ki, bu yolda beni gerçekten yalnız bırakmadılar, paralarını alıp çekilmediler ve benim bu kiloları vermemi sağladılar. İşte benim kilo verme hikayem de bu umarım birilerine ilham olurum. Sevgiler ve teşekkürler.

Aristo Diyeti internet sitesi : http://www.aristodiyeti.com.tr/ Gönül Ateşsaçan’ın Beyaz TV’de her cumartesi programı var. Çok güzel tarifler, güzellik ve zayıflama tüyoları veriyor. Programın ismi  4 Boyutlu Güzellik Beyaz TV’de izleyebilirsiniz.

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!