Kış Mevsiminin Habercisi Narın Faydaları Neler?

 Kış Mevsiminin Habercisi Narın Faydaları Neler?

Narın faydaları neler sorusu kış mevsiminin gelmesi ile birçok kişi tarafından soruluyor. Narın bilinen birçok faydası olmakla beraber her geçen gün daha şaşırtıcı bilgiler ile karşılaşıyoruz. Peki bilinen narın faydası nedir?

Narın Faydaları Neler?

Bilmecelere konuk olan ve Türk toplumu tarafından sevilerek tüketilen narın birçok faydası bulunduğu tartışılmaz bir gerçek. İçeriği ile kanda ve vücut dokularında gerekli olan temel maddelerin karşılanmasında büyük rol oynar. Peki narın içeriğindeki hangi maddeler bağışıklığı güçlendirir?

narın faydaları

Narın İçeriği

Narın faydaları neler sorusunun yanı sıra narın içeriği de Google üzerinden sıklıkla aratılan başlıklar arasında. Nar içeriğinde bol miktarda C vitamini, demir ve potasyum barındırmakla beraber B5, B6, C ve E, B1 ve B2 vitaminlerini barındırır. Bağışıklık gelişiminde rol alan C vitamini ve diğer maddeler kışın grip olunmasını veya hafif atlatılmasını sağlar.

narın faydaları

Narın Faydaları Neler?

Nar posa kaynağı olmakla beraber C vitamini, demir, potasyum ile bağışıklığı güçlendirir ve kan değerlerini büyük ölçüde düzenler. Bu soruya şu cevaplar verilebilir;

  • Bakterileri öldürme etkisi vardır.
  • C vitamini ile bağışıklığı güçlendirir.
  • Demir ile kandaki hemoglobin seviyesini düzenler.
  • Kolesterol ve şekeri dengeler.
  • Bağırsakları temizler.
  • Ağrı kesici etkisi vardır.

 

İlginizi çekebilir: Narlı Kinoa Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?

diyetio

Diyet ve zayıflama bilgilerinin paylaşıldığı Diyetio'ya hoşgeldiniz. Sorularınız ve önerilerinizi yorum yoluyla bize iletebilirsiniz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!